'Sonuçlar Ne Olursa Olsun...'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bu oylar bin bir emekle sandığa atılıyor. Bunu korumak için bütün parti yetkilileri, görevlileri, müşahitleri son derece dikkatli, duyarlı davransınlar. Sandığa ne girmişse, o çıksın işitiyoruz, sandığa hangi zarf atılmışsa o yansısın istiyoruz." dedi.

'Sonuçlar Ne Olursa Olsun...'
Selahattin Demirtaş, oyunu Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu’nda kullandı. Selahattin Demirtaş’ı çok sayıda partili okul önünde karşıladı. Demirtaş, nüfus cüzdanını görevlilerin kontrol etmesinin ardından "1114" numaralı sandıkta oyunu kullandı. Demirtaş, Egemen Bağış’ın TBMM’deki oy kullanma şeklini taklit ederek zarfı önce sandığın üzerine attı. Selahattin Demirtaş, daha sonra zarfı alarak sandığa attı.
 
Demirtaş sandık başında yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
 
“Seçim sonuçları ne olursa olsun bütün halkımız, bütün ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Seçim sonuçları ne olursa olsun hiç kimse umudunu yitirmesin, hiç kimse özgür yarınlara sair heyecanını yitirmesin. Bu ülkenin çok güçlü bir demokrasi dinamiği var. Biz o demokrasi dinamiğine güvenerek, seçimlere girdik. Kampanyamızı da bunun üzerine inşa ettik. Hiç kimsenin ötekileştirilmediği kendini yabancı hissetmediği, ikinci sınıf yurttaş hissetmediği bir yeni anayasaya vesile olsun diyorum seçimler. Hepimize bir kez daha hayırlı uğurlu olsun. Buradan bütün sandık görevlilerine, sandık gözlemcilerine de özellikle rica ediyorum; bu oylar bin bir emekle sandığa atılıyor. Bunu korumak için bütün parti yetkilileri, görevlileri, müşahitleri son derece dikkatli, duyarlı davransınlar. Sandığa ne girmişse, o çıksın istiyoruz, sandığa hangi zarf atılmışsa o yansısın istiyoruz. Bizde resmi sonuçlar kesinleşinceye kadar arkadaşlarımızla birlikte görev başında olacağız. Allah hiç birimizi utandırmasın, Allah hayırlı uğurlu etsin, hepimize hayırlı olsun."
 
“ÖZGÜR BİR YAŞAMA UYANMIŞ OLACAĞIZ DİYE TEMENNİ EDİYORUM"
 
Selahattin Demirtaş, “Sıkıntılı bir seçim kampanyasını dün itibari ile tamamladık. Bugün halkımızın tümü 81 vilayette, sandık başında olacak. Herkes vicdani kanaatince, özgürce, kendi iradesi çerçevesinde oylarını sandığa atacak. Bütün temennimiz dileğimi odur ki, inşallah akşam sandıklar açıldığında Türkiye’nin iç barışına, özgürlüğüne, demokrasisine katkı sunacak bir sonuç çıkacak. Her birimiz yarın sabah yeni bir yaşama, özgür bir yaşama uyanmış olacağız diye temenni ediyorum" diye konuştu.
 
“SEÇİM KAMPANYASI ADİL, EŞİT BİR YARIŞ İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞMEDİ"
 
"Seçim kampanyası adil, eşit bir yarış içerisinde gerçekleşmedi" diyen Demirtaş, "Demokratik bir seçim gerçekleşti ve demokratik bir yarış yaptık, diyecek durumda değilim. Bütün haksızlıklara, adaletsizliklere, hukuksuzluklara rağmen, biz Türkiye’de umudu büyütmeye, barış sevdasını büyütmeye, kardeşlik duygularını büyütmeye çalıştık. Daha sandıklar açılmadan bunu başardığımıza ve kazandığımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.
 
“BUGÜN HERKESİN SANDIK BAŞINDA OLMASINI YÜREKTEN TEMENNİ EDİYORUM"
 
Selahattin Demirtaş, şöyle devam etti:
 
“Türkiye bugün daha güçlü bir şekilde, yarına olan inancını büyüterek seçime giriyor. Seçim sonuçları elbette ki hayırlı bir sonuca dönüşür ve çoğulcu bir demokrasiye katkı sunarsa bütün bu umutlarımız kalıca hale gelmiş olur, ayakları yere basan bir demokrasiyi hep birlikte inşa etmeye başlarız. Bugün herkesin sandık başında olmasını yürekten temenni ediyorum. Çünkü bugün elimizdeki zarfları biz kendimiz için sandığa atmıyoruz, çocuklarımız, torunlarımız için, özgür geleceğimiz için sandığa atacağız. Sandıktan yarınlarımız çıkacak. Sadece bugünü ilgilendiren sonuçlar olmayacak. Her şeye rağmen, bütün olumsuzluklara rağmen, biz başaracağımızı hep birlikte, özgür yarınları yaratacağımıza inanıyoruz. Birlikte yaşamı, beraber yaşamı güçlendireceğimize inanıyoruz."
 
OKUL ÇIKIŞINDA İZDİHAM
 
Oyunu kullandıktan sonra sınıftan ayrılan Demirtaş’ın, okuldan çıkışı sırasında yoğun kalabalık nedeniyle izdiham oluştu. Demirtaş aracına güçlükle ilerleyebildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER