Soma Protestoları

Soma’daki maden faciası ile ilgili olarak yurdun birçok yerinde tepki eylemleri düzenlendi. Ayrıca Meclis’te de milletvekilleri 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Soma’daki facia yurdun dört bir yanında yankı buldu. Başkent Ankara’da milletvekilleri hayatını kaybedenler için Genel Kurul’da 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Yine Ankara’da Enerji Bakanlığı’na yürümek isteyen bir gruba polis müdahale etti. Grupla polis arasında çıkan olaylarda polise taş ve şişe atılıp ateş yakılırken polis ise tazyikli su ve biber gazı kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyan yaklaşık 500 öğrenci, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için yürüyüşe geçti. Bazı öğrencilerin yüzlerini siyaha boyaması dikkat çekti.

Antalya'da ise Akdeniz Üniversitesi'nde 100 kadar öğrenci, Soma'daki maden faciasını protesto etmek için ders boykotuna yaptı. Öğrencilerin madenci bareti ve yakalarında siyah kurdele ile katıldığı protesto oturma eylemi, sloganlar ve hep bir ağızdan söylenen madenci ağıtlarıyla devam etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER