Sokakta Bulduğu Roket Başlığını Eve Getirdi

Şırnak’ta arkadaşlarıyla sokakta oynarken bulduğu roket başlığını demir sanıp, hurdacıya satmak üzere eve getiren çocuğun babası H.S., bunu farkedince durumu polise bildirdi. Eve gelen polis, çocuğun verdiği bilgiler doğrultusunda bir okulun yanındaki boş arazide yaptıkları aramada roketlere ait çok sayıda parça buldu.

Sokakta Bulduğu Roket Başlığını Eve Getirdi
Bahçelievler Mahallesi’ndeki boş arazide arkadaşlarıyla oynayan ve adı açıklanmayan küçük bir çocuk, bulduğu roket başlığını demir sanıp, hurdacıya satmak üzere eve getirdi. Bunun roket başlığı olduğunu farkeden baba H.S., durumu polise haber verdi.
 
Çocuğun verdiği bilgiler doğrultusunda Bahçelievler İlkokulu ve Anaokulu yakınındaki boş arazide arama yapan polis, başka roketlere ait çok sayıda parça buldu.
 
Polis yetkilisi, duyarlılığı nedeniyle ve polise haber verdiği için baba H.S.’ye teşekkür ederken, bulunan parçalar incelemek üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Olayla ilgili olarak da soruşturma başlatıldı.
 
Bu arada mahalle sakinlerinden Kerevan Katar, aynı sokakta bulunan hurda deposunun boşaltılmasını istediklerini belirterek, çocuklar tarafından getirilen malzemelerin burada hurdacılara satıldığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER