Silifke'de Edip Akbayram Rüzgarı

Mersin’in Silifke İlçesi’nde bu yıl 42’ncisi düzenlenen Uluslararası Silifke Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında sahneye çıkan ünlü sanatçı Edip Akbayram, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Silifke'de Edip Akbayram Rüzgarı
 
Festival alanında organize edilen konsere yoğun ilgi gösteren Silifkeliler, Anadolu rock ve özgün müziğin önemli isimlerinden Edip Akbayram ile coştu. Silifke’ye en son 25 yıl önce geldiğini belirten Akbayram, bu yüzden Silifke’ye özel bir format hazırladıklarını belirtip ’Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz’ parçası ile konserinin startını verdi. Dillerden düşmeyen şarkılarının yanı sıra son albümü olan ’Mayıs’ta yer alan parçaları da seslendiren Akbayram, ’Hasretinle yandı gönlüm’ parçasını da on binlerce hayranı ile birlikte seslendirdi.
 
Aşık Mahzuni Şerif ve Aşık Veysel’den de eserler seslendiren ünlü sanatçı, sevenlerine zaman zaman duygusal anlar yaşattı. Şarkı aralarında hayranları ile sohbet etmeyi ihmal etmeyen Akbayram, "İnançlarımdan, düşüncelerimden, politikamdan taviz vermeden, müzik tekniğinden yararlanarak, sorunlu, yoksul, geniş halk kitlelerine ulaşmak, daha çağdaş bir şeyler yapmak istiyordum" dedi.
 
ENGELLİ HAYRANINI ZİYARET ETTİ
 
Öte yandan Edip Akbayram, konser öncesinde 3 ay önce trafik kazası sonucu engelli kalan hayranı 30 yaşındaki Eren Tehneldere’yi evinde ziyaret etti. Silifke Belediye Başkanı CHP’li Dr. Mustafa Turgut, pop müzik sanatçısı Ali Altay, İzmir’in Bergama Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Gönenç’in de eşlik ettiği ziyarette Akbayram, Tehlendere’den hiçbir zaman umudunu yitirmemesi istedi.
 
Edip Akbayram’ın büyük hayranı olduğunu ve tek hayalinin Akbayram’ı görmek ve elinden tutmak olduğunu belirten Eren Tehlendere ise, "Hayalim gerçek oldu, çok sevinçliyim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER