SGK Personelinden Şehitlik Ziyareti

SİVAS’ta Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü personeli, ’18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü’ nedeniyle Yukarı Tekke Mezarlığı’nda bulunan Garnizon Şehitliği ile Şehitler Müzesi’ni ziyaret etti.

SGK Personelinden Şehitlik Ziyareti
SGK Sivas İl Müdürü Mustafa Kayış ile beraberindeki 50 kurum personeli, şehitler günü nedeniyle Yukarı Tekke Mezarlığı’nda bulunan Garnizon Şehitliği’ni ziyaret etti. Gruba, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mutafa Hızal da eşlik etti. Şehitlikte dua eden SGK personeli daha sonra mezarlara karanfil bıraktı. Ardından şehit asker ve polislerin kişisel eşyalarının sergilendiği Şehitler Müzesi gezildi. Gezi sırasında SGK personelinin duygusal anlar yaşadığı görüldü. Şehitler günü nedeniyle böyle bir ziyaret gerçekleştirmek istediklerini belirten SGK İl Müdürü Mustafa Kayış,"Cuma günü şehitlerimizi anma günümüz. Biz de Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’nde çalışan şehit ve gazi yakını personellerimizle birlikte bugün buraya gelip, şehitlerimizin ruhuna bir Fatiha okumak ve bu müzedeki manevi atmosferi teneffüs etmek istedik. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Şehitlerimiz şundan emin olsunlar. Bıraktıkları emanet bizlerdedir. Bizler bu emaneti sonuna kadar taşıyacağız. Canımız pahasına sonuna kadar götüreceğiz. Bu vatan bölünmeyecek, bu bayrak inmeyecek, bu ezanlar susmayacak" dedi.
 
Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal ise, ilk defa bir kamu kurumunun derneklerinin işbirliğinde şehitliği ziyaret ettiğini ve durumun kendilerini çok memnun ettiğini söyledi. Bu arada şehitler günü nedeniyle Sivas 5’inci Piyade Er Eğitim Tugayı’nda temel askerlik eğitimi alan 204 acemi er de Şehitler Müzesi’ni gezdi.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER