Şehit Tunca'nın Baba Evine Ateş Düştü

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde sürdürülen operasyonu sırasında Dicle Mahallesi’nde teröristlerce tuzaklanmış el yapımı bombanın infilak etmesi sonucu şehit olan 4 asker arasında bulunan 25 yaşındaki  Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca’nın acı haberi Ankara’nın Çubuk İlçesi’ndeki ailesine verildi.

Şehit Tunca'nın Baba Evine Ateş Düştü
Çubukspor’un eski futbolcularından Bahtiyar Tunca’nın tek oğlu olan şehit Emre Tunca’nın yeni Kübra adlı kızla nişanlandığı ifade edildi. Uzman Çavuş Emre Tunca’nın şehit haberi üzerine bası Bahtiyar, annesi Saniye ile kız kardeşi Duygu Tunca’nın yarın Mardin’de düzenlenecek resmi törene katılacağı kaydedildi. Şehit Uzman Çavuş Tunca’nın cenazesi, yapılacak resmi tören ardından toprağa verilmek üzere memleketi Çubuk’ta getirilerek son yolculuğuna uğurlanacak. Şehit Tunca, yarın önce Çubuk Cumhuriyet Mahallesi Harman Sokak’taki evinin önüne, daha sonra da Merkez Cami Kebirde kılınacak ikindi namazından sonra Merkez Paşa mezarlığına defnedilecek.
 
Şehit Emre Tunca’nın nişanlısının da polis akademisi öğrencisi olduğu öğrenildi. İç Anadolu’nun en çok şehit veren ilçesi Çubuk’ta şehit sayısı 61’e yükseldi. Şehit Tunca’nın ailesinin yaşadığı Çubuk’taki evine büyük bir Türk bayrağı asıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER