Şehit Annesine Ödül

Kayseri'nin Talas İlçe Belediyesi, geçen yıl Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde şehit düşen polis memuru Mustafa Eyüp Darendelioğlu’nun annesi Meral Darendelioğlu’na 'Yılın Annesi' ödülü verdi.

Şehit Annesine Ödül

Yenidoğan Mahallesi'nde Alpaslan Türkeş Parkı içerisinde bulunan kıl çadırda düzenlenen "Anneler Günü" programına Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ile vatandaşlar katıldı.

Törenin açılışında konuşan Rifat Yıldırım, anneler gününü kutlayarak, ''Her ne hizmet varsa siz anneler için, kardeşlerimiz için, vatandaşlarımız için var. Annelerimiz başımızın tacıdır. Tüm annelerimize sevgimizi gönderiyorum'' dedi.

Başkan Yıldırım daha sonra, 11 Eylül 2011'de Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde terör örgütünün karakol baskınında çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Mustafa Eyüp Darendelioğlu’nun annesi Meral Darendelioğlu’na 'Yılın annesi' ödülünü verdi. Çok duygulandığını belirten Meral Darendelioğlu ise ''Şu an çok duygusal anlar yaşıyorum. Beni yılın annesi seçtiğiniz için teşekkür ediyorum. Herkesin anneler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından halk oyunları ekibi gösteri yaptı, katılımcılara pilav ve ayran ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER