Şehidi Kütahya'da 10 Bin Kişi Uğurladı

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde devam eden operasyon sırasında teröristlerin saldırısında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede dün sabah şehit olan jandarma uzman çavuş İbrahim Tetik memleketi Kütahya’da gözyaşları içinde toprağa verildi. 27 yaşındaki şehit uzman çavuş Tetik’in cenaze törenine yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Şehidi Kütahya'da 10 Bin Kişi Uğurladı
 
Bekar olan şehit uzman çavuş İbrahim Tetik’in cenazesi dün akşam saatlerinde Diyarbakır’dan askeri uçakla Kütahya Zafer Havaalanı’na getirildi. Cenaze buradan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.
 
Şehit uzman çavuş İbrahim Tetik için bugün öğle vakti, daha önce merkeze bağlı köy olan Yenibosna Mahallesi’ndeki Yenibosna Camisi’nde tören düzenlendi. Törene şehidin babası Necmi Tetik, annesi Vasfiye Tetik, yakınları ile Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ve Ahmet Tan, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Kütahya Belediye Başkan Vekili Galip Gültekin ve büyük bir kalabalık katıldı.
 
"SLOGAN ATMAYIN, ISLIK ÇALMAYIN"
 
Şehidin Türk Bayrağı’na sarılı tabutu cenaze törenin yapılacağı camiye götürülmeden önce baba Necmi Tetik’in evinin önüne getirildi. 3 çocuk babası Necmi Tetik kalabalığa doğru "Slogan atmak, ıslık çalmak, alkışlamak yok. Şehidimize saygı gösterelim. Tekbirlerle şehidimizi götürelim" dedi.
 
Evin önünde okunan duanın ardından anne Vasfiye Tetik cenaze aracının ön tarafına binerek asker selamı verdi. Cenaze aracındaki şehidin tabutu tekbir getirilerek Yenibosna Camisi önüne götürüldü. Anne Vasfiye Tetik oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin tabutuna üzerinde kendi ismi yazılı olan Kütahyaspor forması konuldu.
 
"OĞLUM ŞEHİT OLMAYI İSTİYORDU"
 
Kütahya’da bir hazır beton üretimi yapan şirkette işçi olarak çalışan baba Necmi Tetik, cenaze namazı başlamadan önce yanındaki Vali Şerif Yılmaz’a dönerek "Sayın valim 5 dakika konuşmak istiyorum" diyerek şunları söyledi:
 
"Öncelikle bugün herkese yanımızda olduğu için teşekkür ederim. Oğlum Allah’ını, peygamberini herkesten çok seven biriydi. Benim çocuğum vatanını miletini herkesten çok severdi. Oğlum şehit olmayı istiyordu. İstedi, koşa koşa gitti ve muradına erdi. Yapacak birşey yok. Vatan sağolsun. Bu dünyamı da kurtardı, öteki dünyamı da kurtardı."
 
Öğle namazının ardından İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül cenaze namazını kıldırdı. Daha sonra şehit İbrahim Tetik Yenibosna Mezarlığı’nda gözyaşları içinde toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER