Seçimi Kaybedince Saçlarını Kazıttı

Milletvekili genel seçimleri öncesinde "MHP, Balıkesir’de birinci parti olmazsa saçlarımı kazıtırım" diyen İsmail Ok, milletvekili seçilmesine rağmen sözünü tuttu. Berbere gidip saçlarını kazıtan Ok, fotoğraflarını da sosyal medyada paylaştı.

Seçimi Kaybedince Saçlarını Kazıttı
MHP’nin birinci sıra adayı olarak Balıkesir’den Meclis’e gitmeye hak kazanan Ok, kendi Facebook hesabından, kuaför koltuğundaki görüntüsünü paylaştı. Ok, yaptığı açıklamada, 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde "MHP, Balıkesir’de birinci parti olmazsa saçlarımı kazıtırım" dediğini hatırlattı. Böyle bir iddiayı inanarak ortaya attığını belirten Ok, sosyal medyadaki paylaşımında, "MHP’nin birinci parti olacağına inanıyorduk. Olmadı, biz de millete verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz. Ülkücünün ağzından çıkan söz namustur, şereftir. Oylarımızı artırdık, milletvekili sayımızı birden ikiye çıkardık, bu başarıdır ama hiçbir mazeretin arkasına sığınmıyoruz. Birinci parti olacağımızı iddia etmiştik. Bu olmadı saçlarımızı usturaya vurduruyoruz. Ülkücü sözünün arkasında durur" ifadelerine yer verdi. Ok, saçlarını kazıttıktan sonraki durumunu gösteren fotoğraflarını da aynı sosyal medya hesabından paylaştı.
 
ÜÇÜNCÜ OLDU
 
907 bin 214 seçmenden 802 bin 532’sinin sandığa gittiği 7 Haziran genel seçimlerinde oyların yüzde 38.87’sini AK Parti, yüzde 34.05’ini CHP, yüzde 20.26’sını MHP, yüzde 3.07’sini de HDP almıştı. Bu sonuçlarla AK Parti 3, CHP 3, MHP’de 2 milletvekili çıkardı. 2011’deki genel 13.91 olan oy oranını arttıran MHP, Balıkesir’deki 1 olan milletvekili sayısını 2’ye çıkarma başarısını gösterdi. 2009 - 2014 yıllarında Balıkesir Belediye Başkanlığı yapan öğretmen kökenli İsmail Ok bu kez miletvekili olurken, MHP’nin doktor adayı Recep Çetin de ikinci sıradan meclise girdi.
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER