'Seçim Güvenliği İçin Tüm Tedbirleri Aldık'

Van Valisi İbrahim Taşyapan, ilde güvenli bir seçim için alınacak tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. Van’da iyi bir propaganda dönemi geçirdiklerini söyleyen Vali Taşyapan, "Bu seçimlerde Van’da hayatın olağan akışını değişterecek şekilde hadiseler yaşanmadı. Bundan dolayı seçime katılan bütün siyasi partilere ve adaylarına teşekkür ediyorum" dedi.

'Seçim Güvenliği İçin Tüm Tedbirleri Aldık'
Seçimlere az bir süre kala illerdeki seçim güvenliği toplantılarıda yapılıyor. Valilik toplantı salonunda basın toplantısı yapan Van Valisi İbrahim Taşyapan, bu seçimlerde oy verme işleminin tüm Türkiye’de aynı saatte başlayacağını söyledi. Saat 08.00’da balayacak olan seçimlerin 17.00’de sona ereceğini belirten Vali Taşyapan, "Bu seçimlerde Van’da hayatın olağan akışını değişterecek şekilde hadiseler yaşanmadı. Bundan dolayı seçime katılan bütün siyasi partilere teşekkür ediyorum. İlimizde iyi bir propaganda dönemi geçirdiğimize inanıyorum" dedi.
 
Seçimlerde vatandaşların özgür iradeleriyle istedikleri partiye ve istedikleri adaya oy vermeleri yönünde herhangi bir baskı veya tehditle karşılaşmamaları için tedbir aldıklarını anlatan Vali Taşyapan, şehirde emniyet birimleri, kırsalda ise jandarma ekipleri ile bu faaliyetleri gerçekleştireceklerini söyledi.
 
Bütün sandıklarda görevlilerin bulunacağının altını çizen Vali Taşyapan, "Herkes özgür iradesini kullansın diye görevlilerimiz çalışacaktır. Seçimlerde de zaten bunun için vardır. Van ve ilçelerinde 2 bin 12 sandıkta oy kullanılacak. 949’u kırsalda, 764’ü ise merkezde olacak. Bütün sandıklarda en az bir görevlimiz olacak. Seçim günü merkezde 2 bin 500 polis, kırsalda ise 7 bin 850 jandarma ekibi görev yapacak. Seçim gününde vatandaşlarımızın karşılaştıkları herhangi bir olay ile ilgili emniyetimizin 155 ile jandarmanın 156 nolu telefonunu rahatlıkla arayabilirler. İnşallah herhangi bir olaylada karşılaşmadan oy verme günüde insanların özgür idaresiyle oylarını kullanmalarını ve akabinde de bir şenlik havası içinde de seçimleri sonuçlandırmasını diliyoruz" dedi.
 
Vatandaşları seçim yasakları konusunda da uyaran Vali Taşyapan, seçim günü silah taşımanın da yasak olduğunu söyledi. Hiç kimsenin oy verme mahaline silahla giremeyeceğini anlatan Vali Taşyapan, "Bu yasaklara vatandaşlarımızın uymalarını istiyorum. Bu ruhsatlı silahlar içinde geçerli bir durumdur" dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER