Saylan Mezarı Başında Anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) eski Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 3. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı.

ÇYDD eski Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan'ın Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine ÇYDD yöneticileri ile çok sayıda seveni katıldı. Saylan'ın mezarını çiçeklerle donatan sevenleri dua etti.

Anma töreninde konuşan ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Türkan Saylan'ın ölümünün amaçlarını ve çalışma yöntemlerini  hiç değiştirmediğini söyledi. Aynı biçimde, eğitim görme olanağı bulamayan kız çocuklarının, üniversiteli öğrencilerin ellerinden tutuklarını belirten Çelikel, "Bugün geldiğimiz noktada, üniversite, lise ve ortaokul olarak 115 binin üzerindedir verdiğimiz burs sayısı." dedi.

Türkan Saylan'ın  ektiği tohumların yeşerdiğini ve geliştiğini kaydeden Çelikel şöyle konuştu: "Mezunlarımız var binlerce. Gençlik birimimiz var, çocuk birimimiz var, çalışanlarımız var. Böyle büyük bir aile olarak yine toplumun refahı için, eğitim için gayret ediyoruz, çalışıyoruz. Türkan Saylan'ın  ruhu şad oluyor; ben eminim çünkü hayalleri gerçekleşiyor."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER