Şanlıurfa'da Dünürler Kavga Etti: 6 Yaralı

Şanlıurfa'da, iki dünür aile arasında çıkan tartışma, taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya döndü. Polisin müdahalesi ile sonlandırılan kavgada 1'i kadın 6 kişi yaralandı.

Şanlıurfa'da Dünürler Kavga Etti: 6 Yaralı

Olay, gece geç saatlerde Yeşildirek Mahallesi 4288'inci sokakta meydana geldi. Birbiri ile dünür olan Müjde ve Özbirsen ailelerinin fertleri arasında, evli çocuklarının kavgası nedeniyle tartışma çıktı. Kendi çocuklarının haklı olduğunu ileri süren iki ailenin tartışması, kısa sürede kavgaya dönüştü. Birbirine tekme tokat vurup taş ve sopalar ile saldıran aileler, sokağı savaş alanına çevirdi. Sokak sakinleri, engel olamadıkları kavgayı polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gönderilen çok sayıda polisin müdahalesi ile kavga sonlandırıldı ve iki aile birbirinden uzaklaştırıldı.

Kavga sırasında taş ve sopalara hedef olarak yaralanan Huriye Özbirsen, Sitam Özbirsen, Hadi Özbirsen, Ahmet Müjde, Ali Müjde ve İbrahim Müjde; ambulanslarla Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Tedavisine başlanan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilirken, polis kavgaya karıştığı saptanan bazı kişileri gözaltına aldı.

Yeni bir olay yaşanmaması için iki aile fertlerinin yaşadığı semtlerde güvenlik önlemi alındı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER