'Sandığın Böğrüne, Böğrüne, Böğrune...'

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,  "Türkiye’de şu anda bizi izleyen herkes, ’Sensiz olmaz’ diyoruz. Sandığın başına gidiniz, ’Bu boğaz köprüleri niye olmasın?’ diye o sandığın böğrüne, böğrüne, böğrüne oyunuzu atınız" dedi.

'Sandığın Böğrüne, Böğrüne, Böğrune...'
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nca başlatılan "Sensiz Olmaz" projesinin Üsküdar Meydanı’nda düzenlenen tanıtımına katıldı. Tanıtımda ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AK Parti İstanbul Milletvekili adayları da hazır bulundu. Tanıtımda konuşan Bakan İdris Güllüce, Boğaziçi Köprüsü’nü işaret ederek, "Şurada görülen Boğaz Köprüsü’nü yaptırtmamak isteyen... Biraz sonra ikinci köprü var, onun da yaptırılmamasını isteyen... Ondan sonra bir üçüncü köprü var, o da başlandı>; o da yapılmasın isteyen bir anlayış ile bunlar yapılsın bu memleket yükselsin diyen insanların, partilerin arasında 133 saat sonra bir seçim var. Bunlar yapılsın diyenler ve Türkiye’de şu anda bizi izleyen herkes, ’Sensiz olmaz’ diyoruz. Sandığın başına gidiniz, ’Bu boğaz köprüleri niye olmasın?’ diye o sandığın böğrüne, böğrüne, böğrüne oyunuzu atınız" diye konuştu.
 
"ŞİMDİ ONA MI EVET DİYECEĞİZ?"
 
Bakan Güllüce, 3. havalimanı konusuna da değinerek, şöyle devam etti:
 
"Bu havalimanının yapılmaması için şehri yaktırtan, ambulansları yaktırtan, vatandaşın, garip gurebanın otobüslerini yaktırtan, kamyonetleri yaktırtan, evini taşıyan, ev eşyasını taşıyan gariplerin evlerini yaktırtan, diyaliz hastasını ambulanstan indirtip ambulansları yaktıran bir siyasi partinin başkanının yanında olmakla... CHP Genel Başkanı ne demişti hatırlayın bu yakıp yıkanlara, ’Alnınızdan öpüyorum’ diyen bir CHP var değil mi? Şimdi ona mı evet diyeceğiz? Yoksa bütün Türkiye, ’Biz dünyanın en büyük havalimanını yapacağız, sen var o yakanların alnını öp’ mü diyeceğiz? Eğer bu havaalanları yapılsın istiyorsak, ’Sensiz olmaz’ diyoruz. Ailenin, çocuğunu, kimin varsa, kimi tanıyorsan sandığın başına götüreceksin; ona diyeceksin ki ’Sensiz olmaz kardeşim.’" diye konuştu.
 
"DEMİRTAŞ GERİ DURUR MU?"
 
İdris Güllüce, "O ambulans yaktırır da, o itfaiye aracı yaktırır da, o diyaliz arabalarını yaktırır da, hastaneleri yaktırır da, postaneleri yaktırır da, Demirtaş geri durur mu? Onun gençleri ondan az mı kalacak? Nasıl yaktıramazmış, ’Gidin siz de yakın’ dedi, hatırlıyorsunuz değil mi? Hem yaktırdı, hem öldürdü. Siz sandığın başına 133 saat sonra gidip diyeceksiniz k, ’Siz yaktırmaya devam edin, biz yaktırmayacağız, biz yaptıracağız’ diyeceksiniz. Yakanlara karşı ’Sensiz olmaz’ kardeşim" şeklinde konuştu.
 
"KİME OY VERİLDİĞİ KADAR, BU OYUN ÇOK SAYIDA KULLANILMASI DA BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR"
 
AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır da, konuşmasında, seçmenin karar vereceğini belirterek, "Bu kararını en iyi şekilde vereceğinizden en ufak bir tereddüdümüz yok. Bu seçimlerde AK Parti’nin tekrar iktidar olacağına, büyük bir çoğunlukla iktidarı kazanacağına en ufak bir endişemiz yok. İnşallah askeri darbenin bir mahsulü olan bu anayasayı, sivil bir anayasayla değiştirmek için, anayasayı değiştirecek çoğunluğa sahip olacağımızdan da bir endişemiz yok. Ama bunlar için iki şart var. Bir tanesi; mutlaka ve mutlaka oyunuzu kullanmanız. Sadece kendi oyunuzu kullanmanız yeterli değil. Arkadaşınızı, mahallelinizi, hemşehrinizi, akrabanızı, götürüp oy kullanmaya mecbur edeceksiniz, onları zorlayacaksınız. Kime oy verildiği kadar, bu oyun çok sayıda kullanılması da büyük önem arz ediyor. Ve inşallah bu ’Sensiz Olmaz’ kampanyamızla bu duyarlılığı da daha güçlendireceğiz" diye konuştu.
 
TEMURCİ DÖNER KESTİ, GÜLLÜCE ÇAY İÇTİ
 
Konuşmaların ardından, Bakan Güllüce, Bakan Bozkır, Kadir Topbaş ve Selim Temurci Üsküdar’da dolaşarak vatandaşları ve esnafı selamladı, kırmızı karanfil dağıttı.
 
Esnafı ziyaret eden heyet dükkanlara da girdi. Bir dönerci dükkanına giren Temurci, döner kesti. Bakan Güllüce de vatandaşlarla bankta oturup çay içti.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER