'Sandalyeyle Kafama Vurdular'

Afyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesi’nde seçim çalışması sırasında saldırıya uğrayan DSP birinci sıra milletvekili adayı Şerafettin Erdinç Özdil, "Oyları böldüğümü, AK Parti’ye hizmet ettiğimi, AK Parti ile samimi olduğumu belirttiler. Sandalyeyle kafama vurdular" dedi.

'Sandalyeyle Kafama Vurdular'
 
DSP milletvekili adayı Şerafettin Erdinç Özdil, babası Ahmet Özdil ve bir grup partiliyle dün Sultandağı İlçesi’nde seçim çalışması yaptı. Burada broşür dağıtan Özdil ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki kahvede oturan 60 yaşındaki N.S. ve 50 yaşındaki M.S. arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşünce N.S. ve M.S., iddiaya göre milletvekili adayına yumrukla saldırdı.
 
Sultandağı Devlet Hastanesi’nde tedavi olan milletvekili adayı Özdil, bugün DSP ilçe seçim bürosu önünde basın açıklaması yaptı. Seçim çalışmasını Afyonkarahisar’ın tüm köylerinde sürdürdüğünü belirten Özdil, "Sultandağlıyım, kendi memleketimde broşür dağıtırken sözlü sataşma oldu. Gereken cevabı televizyon kanalında çıktığım programda ifade ettiğimi söyledim. Fakat sataşma artniyetli şekilde devam etti. Daha sonra bu hakarete dönüşmeye başladı. Oyları böldüğümü, AK Parti’ye hizmet ettiğimi, AK Parti ile samimi olduğumu belirttiler. Bu olay iyice büyüdü. Hakaretler yerini küfürlü sözlere bıraktı. Sandalyeyle kafama vurdular. Kendimi savundum o arada. İstenmeyen bir olay" dedi.
 
’ŞİKAYETÇİ OLDUM’
 
Olayı tüm ilçeye mal etmenin doğru olmadığını vurgulayan Özdil, şöyle dedi:
 
"Sultandağı da böyle bir olayla anılmaktan mutlu değil. Ama bu kişiler siyasetin gergin ortamında her zaman olacak. Bizi hiçbir zaman yıldıramayacaklar ve mücadelemizi bırakmayacağız. Ama bu kutuplaşma siyasetin gerilmesine neden oluyor. Bu tür insanlar kullanılan insanlar. Şikayetçi oldum. Haklarında tahkikat başladı. Yasal süreci avukatlarımız takip edecek."
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER