Saldırıya Tepki Gösterenler Olay Yerinde

İstiklal Caddesi’nde yapılan canlı bomba saldırısının ardından sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar patlamanın olduğu yere gelerek “Korkmuyoruz ve Buradayız” mesajı verdi.

Saldırıya Tepki Gösterenler Olay Yerinde
İstiklal Caddesi, Beyoğlu Kaymakamlığı önünde yapılan canlı bomba saldırısı sonrası olay yerine gelen sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar patlamanın olduğu yere karanfil bıraktı. “Korkmuyoruz, Buradayız” yazılı dövizler bırakarak saldırıya tepki gösterdi. Olay yeri inceleme ekipleri de patlamanın olduğu yerde incelemelerde bulundu. Taksim’de güvenlik önlemleri de üst düzeye çıkarıldı. Polisler bombaya karşı duyarlı köpekler ile devriye görevi yaptı. Saldırıya tepki gösteren birçok kişi "Korkmuyoruz, Buradayız” yazılı döviz ile fotoğraf çektirdi.Bazıları ise olay yerine doğru selfie çekti.
 
SARIGÜL HAYATINI KAYBEDENNLER İÇİN DUA ETTİ
Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de olay yerine gelerek hayatını kaybedenler için dua etti. Olay yerine karanfil bırakan Sarıgül, açılama yapmadan patlamanın olduğu yerden ayrıldı.
 
İNSAN HAKLARI DERNEĞİ: “BU ACIYI YAŞATANLARI LANETLİYORUZ”
Patlamanın yaşandığı yere gelerek olay yerine karanfil bırakan İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi üyeleri saldırıyı kınadı. İnsan Hakları Derneği üyesi Hulusi Zeybek “Dün burada İstanbul’un göbeğinde kalbinde yaşanan yaşam hakkına yönelik bir katliama daha tanık olduk. Tüm Türkiye olarak, İnsan Hakları savunucuları olarak çok üzgünüz. Böyle bir acıyı yaşatanları, yaşatanlara, yaşatanlara sebep olanları lanetliyoruz. Kınıyoruz” dedi.
 
Saldırıyı lanetlemek ve Beyoğlu esnafına destek vermek isteyen Diriliş Başkanları İstanbul Şubesi üyesi bir grup da olay yerine gelerek hayatını kaybedenler için patlamanın olduğu yere karanfil bıraktı.
 
TÜRK VE İRAN BAYRAĞI ASTI
Türk ve İran Bayrakları ile patlamanın olduğu yere gelen İran vatandaşı Vahit Alizade olay yerine Türk ve İran bayrağı astı. İran ile Türkiye’nin arasını kimsenin bozamayacağını söyleyen Alizade “Bu saldırılar, terör Türkiye ile İran’ın arasını bozamaz. Her zaman birbirimizle arkadaş idik komşuyduk. Lütfen teröristler gözyaşımızı görmesin. Lütfen ağlamayalım” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER