Sakarya'da Şok İddia

Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, pazar günü yapılacak olan seçimlerde Serdivan bölgesine ait zarf, oy pusulası ve mühürlerin bulunduğu 2 çuvalın, sahte isimlerle başkalarına teslim edildiğini iddia etti. 

Sakarya'da Şok İddia
 
Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan dün gece Twitter hesabından şu mesajı paylaştı: 
 
"Şu an aldığım ve teyit ettiğim bilgiye göre Sakarya’nın Serdivan ilçesinde kapalı spor salonunda bulunan oy pusulası zarf ve mühürlerin bulunduğu 2 çuval kayıp... çuvallar sahte imza ile başkalarına teslim edilmiş... 2 çuval oy ve mühür ortada yok..." 
 
Kazan’ın bu mesajını ihbar kabul eden Sakarya Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Görevlendirilen iki savcı, 218 sandık ve 77 bin 754 seçmenin bulunduğu Serdivan ilçesindeki görevli sandık başkanlarıyla ilgili inceleme başlattı. Soruşturma kapsamında iddia edilen 2 çuval oy pusulası ve mühürlerin araştırıldığı öğrenildi. 
 
AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU
 
Bu arada Ak Parti Sakarya İl Başkanlığı da Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan’ın iddiaları üzerine Sakarya  Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.  İl Başkan Yardımcısı Sezai Akyol  suç duyurusu sonrasında yaptığı yazılı açıklamada ’’Basından takip ettiğimiz kadarı ile siyaset ile alakası olmayanlar tarafından ortaya atılan iddialar ve bunların işbirlikçileri üzerinden kamuoyunda bir algı operasyonu yapılmak istendiği anlaşılmaktadır" dedi.
 
Akyol, gerekli işlemin İl Seçim Kurulu tarafından yapılarak ivedilikle kamuoyu ile paylaşılmasını talep ettiklerini belirterek "Sonucunu hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER