Rötardan Kaçan Sabiha'ya Sığındı!

Atatürk Havalimanı’nda yaşanan rötarlar, hava yolu şirketlerini de bezdirdi.

Rötardan Kaçan Sabiha'ya Sığındı!

En çok talep gören seferlerini Sabiha Gökçen’e yönlendiren THY’nin ardından Atlas Jet de iki uçağını buraya kaydırmaya karar verdi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda rötarların yaz döneminde zirve yapacağını öngören havayolu şirketleri, seferlerini Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı’na kaydırıyorlar. Yazın Bodrum, Antalya, Dalaman, İzmir ve Ankara gibi en çok talep gören seferlerini Sabiha Gökçen’e yönlendiren Türk Hava Yolları’nın (THY) ardından, Atlas Jet de aynı yöntemi izlemeye başladı. Yaz dönemine yönelik iki uçağı Sabiha Gökçen’e kaydıran Atlas Jet, buradan Bodrum ve Dalaman uçuşlarının yanı sıra Cidde-Medine ve Mikanos gibi yurtdışı destinasyonlarına da sefer yapacak. Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, yoğunluğun yanı sıra Anadolu yakasındaki yolcularının istekleri doğrultusunda böyle bir karar verdiklerini söyledi. Ersoy, sözlerine şöyle devam etti: “Tam zamanında kapılarımızı kapatmamıza rağmen, sıra bekliyorduk. Bu tür sıkıntıları Sabiha Gökçen’de yaşamayacağımızı, zamanında iniş kalkış gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz.” Sabiha Gökçen’in havaalanındaki uçak park durumunun çok müsait durumda bulunduğuna dikkat çeken Murat Ersoy, “Bu yıl Sabiha Gökçen’de 2 uçakla operasyonumuza başlayacağız. Daha sonra uçak sayılarını artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

İlk etapta Bodrum ve Dalaman seferlerinde Sabiha Gökçen’i kullanacaklarını anlatan Murat Ersoy, haftada 20 sefer Bodrum’a, 8 sefer ise Dalaman’a yapacaklarını söyledi. Sabiha Gökçen Havalimanı’nı sadece iç hatlara yönelik olarak kullanmayacaklarının bilgisini veren Ersoy, “Yaz dönemiyle birlikte Yunanistan’ın önemli tatil noktaları arasında bulunan Mikanos’a perşembe ve pazar günleri direkt olarak uçuş gerçekleştireceğiz. Ayrıca Suudi Arabistan’a yönelik Cidde ve Medine seferlerimizi de buradan yapacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER