Polisten Gazeteciye Tokat

Gezi Parkı olaylarının 2’nci yıldönümünde güvenlik önlemleri Taksim Meydan’ı ve Gezi Parkı’nda yoğunlaştı. Polis, sabah saatlerinde Gezi Parkını yaya girişlerine kapattı. Gazeteci, gözaltı işlemi sırasında polis tarfından sert bir tokat darbesine maruz kaldı.

Polisten Gazeteciye Tokat
POLİS TARAFINDAN UYANDIRILMANIN ŞAŞKINLIĞINI YAŞADILAR
 
Geceden kalıp banklarda uyuyanlar da polisler tarafından uyandırılıp parktan uzaklaştırıldı. Parkın sivillerden arındırıldığı sırada Zaman Gazetesi muhabiri Emre Şencan’la polisler arasında gerginlik yaşandı. Şencan kısa süreli gözaltına alındı.
 
POLİS TOKADI
 
Sivil giyimli polisler Emre Şencan’ın etrafını çevirdi. İçeriği anlaşılamayan diyalog sırasında polislerden biri Şencan’ın çenesine sert bir tokat darbesi vurdu.
 
CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜ ÇEKTİĞİ GEREKÇESİYLE
 
Daha sonra yere yatmaya zorlanan Şencan’la polisler arasındaki diyalogtan cep telefonuyla görüntü çektiği için gözaltına alındığı anlaşıldı. Polisler, bu kişinin haberci kimliğini açıklamadığını söyledi. Şencan’ın polisler arasında parktan çıkarıldığı sırada diyaloglar da sürdü.
 
"AMERİKA’YA MI SÖYLEYECEKSİN ? "
 
Şencan, kendini yumruklayan polisin ismini sordu. O polis de "Amerika’ya mı söyleyeceksin, Fetullah Gülen’e mi söylettireceksin ? " diye çıkıştı. Parktan uzaklaştırılan Şencan’ın daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER