Polisi Görünce Uyuşturucu ve Paraları Atıp Kaçtılar

Adana’da sokak satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda 10 torbacı gözaltına alınırken sokağa attıkları para, esrar ve el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Polisi Görünce Uyuşturucu ve Paraları Atıp Kaçtılar
Uyuşturucu Suçları ile Mücadele Şubesi’ne bağlı ekipler, merkez Seyhan ile Yüreğir ilçelerinin Hürriyet, Yenibey ve Yakapınar mahallelerinde torbacıların, sahiplerini ölümle tehdit edip boşalttırdıkları evlere yerleşerek uyuşturucu sattığını tespit edince, çalışma başlattı. Narkotimler çelik yelekli ve ellerinde otomatik silahlarla belirledikleri Hürriyet Mahallesi’ne girdi. Polisin sokağa girdiğini gören zehir satıcıları, ellerindeki uyuşturucu paketlerini ve para poşetlerini yere atıp ara sokaklara kaçtı. Zorla sahiplendikleri binalara girmeye çalışan zehir satıcıları kıskıvrak yakalandı. Yerlere saçılan uyuşturucu paketleri ile para dolu poşetler ekipler tarafından toplandı. Operasyon sırasında bir sokak satıcısının attığı poşetten ise el yapımı bomba ele geçirildi. Operasyonlarda uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen İ.K., İ.K., O.D., B.İ., M.U., O.A., C.Ç., R.A., G.Ç., Ü.B. gözaltına alındı. Sokaklardan 341 pakette toplam 2 kilo 650 gram esrar, 119 uyuşturucu hap, 1 el yapımı patlayıcı ile uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen bin 650 TL para ele geçirildi.
 
Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen torbacıların 6’sı tutuklandı, 4’ü de adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER