Perinçek: Pkk Terörünü 6 Ayda Bitiririz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, terör örgütü PKK’yı 6 ayda bitireceklerini söyledi.

Perinçek: Pkk Terörünü 6 Ayda Bitiririz
Gündoğdu Meydanı’ndaki mitinge, konuşan Doğu Perinçek, Ak Parti hükümetlerinin borçlu bir Türkiye yaratığı görüşünü savunarak, "Tayyip Erdoğanların borçlanma ekonomisi bitti. Borçlu bir millet yarattılar. Afiş asıyorlar şöyle böyle yaptık diye, yaptıkları borçlu bir Türkiye yaratmak oldu. Tayyip Erdoğan ekonomisi zangır zangır titriyor" dedi. Şimdi ABD yönetimi tarafından AKP-CHP iktidarının kurulmasına çalışıldığını ileri süren Perinçek, "Kucaklarına da PKK’yı yani HDP’yi veriyorlar. Bu kahrolası düzenin gözdesi PKK oldu. Yeni kelimesinden de korkar olduk. CIA merkezli ne kadar komplo varsa hepsinin başına yeni koyuyorlar. Yeni anayasada neler var, Türk milletini anayasadan sileceklermiş. Türk milletini Anayasa’dan sürecek bir baba yiğit var mı? Onu yapmak isteyenler Türk milletinin ayakları altında kalacaklar. Anayasa’dan Türk’ü çıkarttığınız zaman insanları kuru kalabalık haline getirdiğinizde Türkiye dağılır. Yugoslavya gibi olur" dedi.
 
"MİLLETİN HÜKÜMETİNİ KURACAĞIZ"
 
İktidara gelmeleri durumunda milli hükümet kuracaklarını söyleyen Perinçek, ayrıca 2 binin üstündeki nüfusa sahip bölgelerde belediyelikler oluşturacaklarını, halk meclisleri kuracaklarını kaydetti. PKK’nın Güneydoğu’da silahla oy topladığını iddia eden Perinçek, "Halk bize ’Gizli oy olsun, PKK’ya verilen oylar yüzde 3’ün üstüne çıkmaz. Oylara açıkta damga vuruluyor, silahlı kişiler başında bekliyor’ diyor" diye konuştu.
 
Perinçek iktidara gelmeleri halinde PKK terörünü 6 ay içinde bitireceklerini anlatırken, "Devletin yaptırım gücünü kullanmaktan korkmayacağız. Vatandaşları tehdit edene, işyeri kundaklayana devletin yaptırım gücünü kullanacağız" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da eleştiren Perinçek, "Tayyip Erdoğan’ın Yahudi cesaret madalyası vardı. O madalya Tayyip Erdoğan’a çok cesaret vermiş. Şimdi onun yanına bir de dünya terörist ihracı şampiyonluğunda altın madalya kazandı" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER