Özgecan Aslan İsmi Manisa'da Parka Verildi

Manisa Şehzadeler Belediyesi, 11 Şubat 2015 tarihinde Mersin’deki evine gitmek için Tarsus’ta bindiği minibüste vahşice öldürülen Özgecan Aslan’ın ismini, ilçeye açtığı parka verdi. Yapımı tamamlanan parkın açılışı gerçekleşti. 

Özgecan Aslan İsmi Manisa'da Parka Verildi
Manisa Şehzadeler Belediyesi, 11 Şubat 2015 tarihinde Mersin’deki evine gitmek için Tarsus’ta bindiği minibüste vahşice öldürülen Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’nci Sınıf öğrencisi Özgecan Aslan’ı unutmadı. Aşağıçobanisa Mahallesi’nde bir parka mecliste oybirliğiyle Özgecan Aslan ismini veren belediye, parkın açılışını yaptı. Parkın açılışına çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Belediye olarak bütün yurtta masumiyetin sembolü haline gelen Özgecan Aslan ismini verdikleri parkın açılışını yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını vurgulayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Özgecan kardeşimizin ailesiyle, babasıyla bizzat görüştüm. Anne ve babası 2 gün önce Umre’den gelmişler. Onlara Şehzadeler Belediye Meclisi’nde böyle bir ortak karar aldığımızı ve yeni yaptığımız bir parka ismini verdiğimizi söyledik. Kuran okuyup, hayır duada bulunacağımızı ifade ettim. Çok duygulandı. Çok memnun olduğunu ifade etti. Buradaki bütün katılımcıları da, Şehzadeler halkına da selamlarını iletti" dedi.
 
Kadına yönelik her türlü şiddeti lanetlediklerini kaydeden Çelik, "Özgecan Aslan kardeşimizin katillerini lanetliyoruz. Özgecan Aslan bu milletin yüreğinde yaşamaya devam ediyor. Biliyoruz ki kendisi için birçok hayırlar yapılmakta, yapılan birçok güzel eserlere de ismi veriliyor. Ve ismi bu ülke yaşadığı sürece de yaşayacaktır. Ama katiller ise her zaman nefretle anılacaktır. Bundan sonra böyle çirkin hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyoruz. Buradaki park 2 bin metrekareden oluşuyor. Tamamını kendi belediye ekiplerimizce yaptık. Oyun gurupları, spor aletleri kuruldu. Bu park çocuklarımız için hayırlı olsun" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER