'Otomotiv Sektöründeki Eylemler Bitmeli'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa İl Dernekleri Federasyonu’nu ziyaretinde, otomotiv sektöründeki işçi eylemleriyle ilgili olarak, "İstiyoruz ki bugün, yarın bu hadiseler tamamen bitsin" dedi. 

'Otomotiv Sektöründeki Eylemler Bitmeli'
Tahtakale’de bulunan Bursa İl Dernekleri Federasyonu’nu ziyaret eden Müezzinoğlu, işçi eylemlerine ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İş bırakma eylemi yapan işçilerin haklarını makul ve meşruiyet zeminlerinde aramalarını isteyen Müezzinoğlu, bu eylemleri kullanarak farklı niyetleri olanların olabileceğini söyledi.
 
Müezzinoğlu, “İşçi arkadaşlarımıza ve bütün vatandaşlarımıza makulden asla ayrılmamalarını tavsiye ederim. Çözümler makul ve meşruiyet zeminlerde olur. Bu zeminleri kaybederlerse kendileri de kazanamaz kurumsal tahribatlara da sebep verirler. Gördüğüm kadarı ile makul zeminde bir ilerleme var. Akşama, sabaha bu makul zemin normalleşerek işçi arkadaşlarımızın çalışanlarımızın rızıkları ve çalıştıkları iş koşulları devam eder. İyileştirmede olabildiğince yapılır. Hem de ülkenin üreten dinamiklerinin de zaafa uğramamasına vesile olurlar. Makuliyet zemininde bir ilerleme var. Tüm işçi kardeşlerime makuliyet zemininden ayrılmadan hak ve hukuklarını aramalarında bir mahsuru yok” dedi.
 
Bursa’daki eylemleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun yakından takip ettiğini ifade eden Müezzinoğlu, “Ben de onlardan bilgi alıyorum. İstiyoruz ki bugün yarın bu hadiseler tamamen bitsin. Arkasında farklı niyetleri olanlar var. Tam seçim atmosferinde ülkenin milli iradenin hak ve hukukuyla oynamak isteyenler bu tür zeminleri kullanmak istiyorlar. İşçi kardeşlerimizin sağduyusu buna fırsat vermemelidir” dedi.
 
GÜRSU BELEDİYE BAŞKANI YILDIZ’IN SON DURUMU
 
Öte yandan, iki gün önce makamında zabıta memuru F.B.’nin silahlı saldırısında ağır yaralanan Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın sağlık durumu hakkında bilgi veren Müezzinoğlu, "Dün sabah kendisini yoğun bakımda ziyaret ettim. Ameliyat sonrası kurşun çıkarıldı. Beyin ödemi var ve uyutuluyor. Beyin ödeminin süreç içinde geri çekilmesini bekliyor hekim arkadaşlarımız. Bununla ilgili en kısa süre 48 saattir. Ama normalde beklediğimiz 72 saat. Bu süreç hayati tehlikenin olduğu bir süreç. Bu sabah hekim arkadaşlarla yaptığım görüşmede olağanüstü bir durum yok. Henüz 72 saat dolmuş değil. Şu anda olağanüstü olumlu veya olumsuz diyebileceğimiz bir gelişme yok. Anlık bazın veriler, nabız, tansiyon bazın yükselir bazen düşer. Ama bizim kendisiyle ilgili hekim arkadaşlarımızın veri değerlendirmesi yarından sonra olacaktır" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER