Organlarıyla 2 Kişiye Hayat Verecek

Çanakkale’de, altı gün önce evinde beyin kanaması geçiren 74 yaşındaki Aysun Kıvrak’tan üzücü haber gelince ailesi organlarını bağışladı. Kıvrak’ın operasyonla alınan karaciğer ve bir böbreğinin organ bekleyen hastalara nakledileceği belirtildi.

Organlarıyla 2 Kişiye Hayat Verecek
Çanakkale merkeze bağlı Erenköy’de yaşayan Aysun Kıvrak, geçen 6 Mart’ta beyin kanaması geçirdi. Aysun Kıvrak ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi kaldırıldı. Tedaviye alınan Kıvrak’ın, altı gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi, Kıvrak’ın organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine Bursa’dan gelen ekipler, Kıvrak’ın karaciğeri ile bir böbreğini aldı. Organların, Bursa Acıbadem Hastanesi’nde organ nakli bekleyen hastalara nakledileceği belirtildi.
 
Çanakkale Devlet Hastanesi Organ Nakli İl Koordinasyon Merkez Sorumlusu Dr. Azem Ülkü, "Oğlu ve eşiyle görüştük. Kendileri çok büyük bir duyarlılık gösterdiler. Kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz. ’Başkaları sağlıklı yaşarsa, biz daha mutlu oluruz’ dediler ve organlarını bağışladılar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER