Optimistlerden Kortej Yürüyüşü

Bodrum International Optimist Regatta’nın (BIOR) dördüncüsüne katılan sporcular renkli görüntülerin yaşandığı kortej yürüyüşünde bir araya geldi.

Optimistlerden Kortej Yürüyüşü
Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) faaliyet programında yer alan ve Bodrumspor Yelken Şubesi’nin ev sahipliğinde yapılacak BIOR’un dördüncüsünde mücadele edecek olan sporcular, kortej yürüyüşüne katıldı. Salı günü antrenman için denize açılan, çarşamba günü de deneme yarışlarına katılan optimistler renkli görüntülerin oluştuğu kortejde, ellerinde ülkelerinin bayrakları ile marinadan başlayıp Belediye Meydanına kadar yürüdü. Muğla Büyükşehir Belediye bandosunun eşliğinde yapılan yürüyüşün sona erdiği meydanda, Bodrum yöresi halk oyunları gösterisi sunuldu. Sporcular program sonunda ellerindeki rengarenk balonları gökyüzüne bıraktı. Sporculara Türkçe ve İngilizce olarak seslenen Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya "Türk turizmi çok hassas bir dönemden geçiyor. Bugünlerde 14 ülkeden 280 sporcuyu burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Bütün yarışçılara iyi rüzgarlar ve iyi yarışlar diliyorum. Bodrum geldiğiniz için teşekkür ediyorum" dedi.
 
Yarışlar için Türkiye ile birlikte 14 ülkeden 280 sporcunun kesin kayıt yaptırdığı belirtilirken, ABD’den de ilk kez katılım oldu. 13 Mart’ta ödül töreni ile sona erecek organizasyonda sporcular, yarın start verilecek yarışlarla puan mücadelesine başlayacak.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER