Onlar Şimdi Asker

Büyükşehir Belediyesi Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ndeki 14 engelli genç, 1 günlük yapacakları temsili askerliğe Başkan Prof. Dr. Mustafa Akaydın tarafından davul zurna eşliğinde uğurlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde engelli gençler için asker uğurlama töreni düzenlendi. Asker uğurlama töreni duygusal anlara ve renkli görüntülere sahne oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, eşi Dr. Günseli Akaydın, bürokratlar ve ailelerin katıldığı törende Antalya 3’üncü Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda bir günlük temsili askerlik yapacak 14 engelli genç, geleneklere göre askerliğe uğurlandı. Türk bayrağı taşıyan engelli gençlerin ellerine kına yakıldı.

Davul zurna eşliğinde oynayan gençlerin ve ailelerin heyecanına Başkan Mustafa Akaydın ve eşi Günseli Akaydın da ortak oldu. Başkan Akaydın ve eşi Günseli Akaydın, asker adayı engelli gençlerle halay çekti. Büyük coşkunun yaşandığı asker uğurlama töreni sonunda engelli gençlere Başkan Mustafa Akaydın ve eşi Günseli Akaydın tarafından karanfil verildi. Hayırlı teskereler dileklerini ileten Başkan Akaydın, “En büyük asker bizim asker” sloganı eşliğinde gençleri asker ocağına uğurladı. Aileleri, asker uğurlama töreninde duygusal anlar yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER