Okul Önünde Bomba Paniği

Adana’da ilkokul önüne bırakılan bomba görüntüsü verilen düzenek polisi alarma geçirdi. Haberi duyup okula gelen veliler büyük panik yaşadı. PKK yandaşlarının sıkça eylem yaptığı caddede yapılan incelemede düzenekte bomba olmadığı belirlendi.

Okul Önünde Bomba Paniği
 
Merkez Seyhan İlçesi’nin Dağlıoğlu Mahallesi’ndeki Bahçelievler Caddesi’ndeki Veysel Karani İlkokulu önünde saat 11.00 sıralarında şüpheli paket bulunduğu ihbarı yapıldı. Bombalı saldırılar nedeniyle alarm durumunda olan polis, kısa sürede bölgeye gelip önlem aldı. Okul binasının bulunduğu sokakta 3 metre uzunluğundaki alüminyum folyoya sarılı kablonun her iki tarafında da 20 kiloluk boya kutusu olduğunu gören ekipleri, bomba uzmanı istedi.
 
PKK yandaşlarının da sık sık eylem yaptığı sokağın giriş ve çıkışı kapatıldı. Kısa süre içinde de bombalı paket haberi yayıldı ve veliler okula akın etti. Koşarak okul binasına giren veliler, ellerinden tuttukları çocuklarını bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı. Toplanan meraklı kalabalığı dağıtmakta zorlanan polis ile vatandaşlar arasında zaman zaman gergin anlar da yaşandı. Bomba korkusunun, çocuklarını almaya gelen velilerin de yüzüne yansıması dikkat çekti.
 
Bomba imha uzmanı polis de bomba olma ihtimali bulunan düzeneği incelemeye aldı. Uzman polisin bir süre inceledikten sonra yerinden kaldırdığı boya kutusunun altından, yine folyoya sarılı piknik tüpü çıktı. Diğer kutunun altında ise uzaktan kumanda görünümünde oyuncak çıktı. Bomba olmadığı anlaşılınca rahat bir nefes alınırken vatandaşlar da bu duruma tepki gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER