Öğretmene Dayak Suçlaması

Karaman’da sınıf öğretmeni İ.Ç., öğrencisi 7 yaşındaki E.K.’ya, kitapla yüzüne vurduğu iddiasıyla bir süre gözaltına alındı. Sağ gözünde şişlik oluşan E.K. ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Öğretmene Dayak Suçlaması
Olay, bugün Abbas Mahalllesi Mut Caddesi’nde bulunan 19 Mayıs İlkokulu’nda meydana geldi. Öğretmen İ.Ç., iddiaya göre, derste belirlenemeyen nedenle öğrencisi E.K.’nın yüzüne kitapla vurdu. Gözünde şişlik oluşan E.K. da, ders bitiminde evine giderek durumu annesi Fatma K.’a anlattı. Fatma K. da polise bildirip, oğluyla okula geldi. Suçlamayı kabul etmeyen öğretmen İ.Ç., ailenin şikayeti üzerine okula gelen polis tarafından gözaltına alındı.
 
Anne Fatma K., oğlunun eğitim gördüğü sınıf öğretmeni izinli olduğu geçici olarak 1-B sınıfında ders gördükleri ve o sınıfın öğretmeni tarafından dövüldüğünü idda etti. Öğretmen İ..Ç.’nin suçu kabullendiğini öne süren Anne Fatma Kısabacak, oğlunun, aynı öğretmenin geçen pazartesi günü de dövdüğü söylediğini iddia etti. 
 
E.K. okula gelen ambulansla Karaman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.  
 
SERBEST BIRAKILDI
 
Suçlamaları kabul etmeyen İ.Ç., ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’de konunun araştırılması için inceleme başlattı.
 
ÖĞRETMEN, 1 GÜN ÖNCE DE ÇOCUKLARI KORURKEN ORTAYA ÇIKTI
 
Öğretmen İ.Ç.’nin ise Eğitim-İş Sendikası Karaman Temsilcilik Başkanı olduğu anlaşıldı. Eğitim İş Sendikası da, bazı sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte dün kent meydanında, Karaman’da infial yaratan bir öğretmenin 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunmasıyla olayı tepki göstermişti. Grubun arasında bulunan öğretmen İ.Ç.’nin, ’Çocuklarımıza dokunma, geleceklerini karartma’ yazılı pankartın arkasında ’Susmadık, susmayacağız, çocukların istismarına sessiz kalmayacağız’ yazılı dövizi tuttuğu gözlendi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER