Oğlu İçin Alman Donöre Yalvardı

İzmit’te, 3 yıldır lösemi ile mücadele eden 19 yaşındaki Kadir Küçük’ün hayatını kurtaracak ilik Almanya’da bulundu. Aysel Küçük daha önce gelmesi planlanan ancak işleri nedeniyle gelemeyen Almanya’da bulunan donöre "kardeşim" diye seslenerek, "İnşallah gelirsin kardeşim, çocuğumu kurtarırsın" dedi.

Oğlu İçin Alman Donöre Yalvardı
 
İzmit’in Alikahya Mahallesi’nde oturan Hasan ve Aysel Küçük çiftinin oğulları Kadir Küçük’e 3 yıl önce tedavi gördüğü Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde lösemi teşhisi konuldu. Aile bireylerinde yapılan incelemede uygun kemik iliği bulunamayınca aile Kemik İliği Bankası’na başvurarak, uygun iliğin bulunması için beklenmeye başlanıldı. Uygun ilik Almanya’da bulunan bir kişide bulundu. Almanya’daki donör ile görüşülerek, 14 Ocak günü için anlaşılarak kemik iliği nakli yapılacak. Gebze’de bulunan Anadolu Sağlık Merkezi’nde tedavi altına alınan Kadir Küçük’ün, 14 Ocak’ta Türkiye’ye gelecek Alman donörden alınacak kemik iliğinin nakledilmesi ile sağlığına kavuşması bekleniyor.
 
ALMAN DONÖRE "KARDEŞİM" DİYEREK SESLENDİ
 
3 çocuk annesi Aysel Küçük en büyük çocuğunun hayatının kurtulması için Alman donöre yalvardı. Aysel Küçük, Alman donörün anlaştıkları gün gelmesini isteyerek, "Oğlumun kan kanseri olduğunu öğrenince önce aileden ilik baktık. Ailede bulunamayınca Kemik İliği Bankası’na başvurduk. Oğlum günden güne eriyor. Çocuğum ölüm döşeğinde. Almanya’da bir donör bulundu. Daha önce gelecekti bazı aksamalar ve işleri nedeniyle gelemedi. Şimdi 14 Ocak günü için anlaşma sağlandı. Gelecek kişi oğlumun canını kurtaracak. İnşallah gelirsin kardeşim, çocuğumu kurtarırsın, "Allah razı olsun" deriz bizde. Gelsen de gelmesen de Allah razı olsun. O kardeşe sesleniyorum. Çocuğumu kurtarsın. Allah çok büyük kapılar açar ona. Çocuğum 19 yaşında, çocuğum ölüm döşeğinde, çocuğum eriyor" dedi.
 
NAKİL SONRASI İÇİN YARDIM İSTEDİ
 
Aysel Küçük oğlunun ilik naklinden sonra uygun koşullarda kalması gerektiğini ifade ederek, yardım istedi. Eşinin emekli maaşı ile geçindiklerini belirten Aysel Küçük, "Eğer ilik nakli başarılı geçerse doktorlar oğlumun hijyenik ve havadar bir yerde kalması gerektiğini söylediler. Eşim emekli, kazancımız belli. Biz nasıl o şartlarda oğlumun tedavisini sürdüreceğiz. Oğlumun sağlığı için bize sahip çıkılmasını istiyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2016, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER