Öfkeli Kocalara Kontrol

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, aile içi şiddete maruz kalan kadının yanı sıra, şiddet uygulayan kocanın da terapiye alınacağını söyledi. İslam "Önümüzdeki süreçte Halk Sağlığı Merkezleri bunu uygulayacak" dedi.

Öfkeli Kocalara Kontrol
 
Bakan Ayşenur İslam Adapazarı’nda yerel medya mensuplarına gündeme ilişkin  açıklamalar yaparken şunları söyledi:
 
’’28 AB ülkesinde yapılmış bir istatistik çalışması var. Sonuçlara göre her 3 kadından biri eşinden veya eski eşinden şiddet görüyor. Türkiye’de de oranlar buna yaklaşık. Sakarya’da bu kadar yüksek değil hamdolsun. Bu konuyla ilgili özel bir çalışma yapıyoruz. Şiddet uygulayanla şiddet gören mağdurlara ayrı ayrı terapi programları uyguluyoruz. Önümüzdeki süreçte Halk Sağlığı Merkezleri bunu uygulayacak. Şiddet uygulayanlar genelde eski kocalar oluyor. Onlara öfke kontrolü eğitimi veriyoruz." 
 
ALO 183 HATTI
 
Bakan İslam, bakanlık olarak hizmet verdikleri ALO 183 hattının da bilinirliğinin arttığını, aile içi şiddet mağdurlarının kendisine de ulaşabildiklerini belirterek şöyle dedi:
 
’’Bizzat bana gelen şikayetin çok olduğunu söyleyemem, çünkü bizim çok ciddi mekanizmalarımız vardır bu şiddetle alakalı şikayetleri almak açısından. İl müdürlüklerimize, vakıflarımıza, vakıf müdürlüklerimize doğrudan yansıtılabildiği gibi bu şikayetler alo 183 vasıtasıyla hemen bir telefonun ucundan ulaşabilirler. Alo 183 vasıtasıyla da ulaşmak mümkün ama bana da ulaşırlar, ulaşıyorlar."
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER