Ödülü Aldı, Huzurevine Koştu

İstanbul Ticaret Odası’nın bu yıl ilkini düzenlediği ’Yedi Tepeli İstanbul’un Yedi Temalı Ödülü’ töreni’nde ’Bilim’ alında ödüle layık görülen Prof. Dr. Serap Tilav, mutluluğunu Darıca Memduh Kızılağaç Huzurevi’nde kalan anne- babasının yanına giderek paylaştı.

Ödülü Aldı, Huzurevine Koştu
İstanbul’un "7 tepeli şehir" olmasına atfen ekonomi, kültür- sanat, bilim, sosyal sorumluluk, yatırım, marka ve şehircilik olmak üzere 7 ayrı kategori altında başarı gösteren kişi, kurum ve kuruluşların ödüllendirildiği törende ’Bilim’ dalında Türkiye’yi uluslararası camiada en iyi şekilde temsil ettiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden ödülünü alan Prof. Dr. Serap Tilav, törenin hemen ardından 15 yıldan bu yana Darıca Memduh Kızılağaç Huzurevi’nde kalan annesi Leyla Tilav ile babasğ Adnan Tilav’ı ziyaret ederek mutluluğunu paylaştı.
 
’HUZUREVİNDE MUTLUYUZ’
 
Çocuklarıyla her zaman gurur duyduklarını söyleyen anne Leyla Tilav, 15 yıl önce geldikleri Darıca Memduh Kızılağaç Huzurevinde de mutlu olduklarını  belirterek şunları söyledi:
 
"İstanbul Erenköy’deki evimizde yıllarca 3 boyutlu maket evler yaptım. Daha sonra bu maketlerde kullandığım yapıştırıcılar ve açtığım sergiler nedeniyle rahatsızlanınca doktorum, bana havası temiz ve deniz kenarı bir yerde yaşamamı tavsiye etti. Biz de, burayı bulup araştırdık ve 15 sene önce yerleştik. Hiçbir şikayetimiz yok çok mutluyuz,. Kızımız da işi gereği uzun yıllardan bu yana Antartika’da çalışıyor. O da bizim burada huzurlu ve mutlu olduğumuzu bildiği için içi rahat olup gözü arkada kalmıyor."
 
DAĞA SOYADINI VERMİŞLER
 
Pof. Dr. Serap Tilav ise, aldığı ödülün kendisini onurlandırdığını, özellikle Türkiye’nin bilime verdiği değer nedeniyle oldukça mutlu olduğunu söyledi. Serap Tilav şöyle  konuştu:
 
"1991 yılında Antartika’nın sıfır noktasına Güney Kutbu’na, giden ilk Türk Bilim Kadını olmuştum. Antartika’nın buzullarında bir sürü keşifler oldu, o keşiflerden dolayı Antartika’ya verdiğim emekten dolayı 2005 yılında Antartika’nın kıyısında, Antartik dağlarının tepesinde bir dağa soyadımı verdiler. Çanak gibi çok tatlı bir buzulun doğduğu yer olması ve benim de bayan olmam nedeniyle adımı oraya verdiler."
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER