'Musluklar Altın Sarısı Krom Kaplamadır'

Hatay Valisi Ercan Topaca, Kocaeli’de görev yaptığı dönemde makam tuvaletini altınla kaplattığı iddialarının asılsız olduğunu belirterek, "Musluklar altın kaplama değil altın sarısı krom kaplama" dedi.

'Musluklar Altın Sarısı Krom Kaplamadır'
İddialarla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Vali Ercan Topaca, şu anda söz konusu Kocaeli Valiliği binasının boş olduğunu ve isteyenin gidip görüntü alabileceğini söyledi. Vali Ercan Topaca söz konusu eşyaların altın kaplama değil, altın sarısı krom kaplama olduğunu, 752 bin liralık faturanın sadece tuvalet ve banyonun yapımı için değil, tüm Valilik binasının tadilatı için harcanan para olduğunu belirtti. Topaca, "Kamuoyunun da doğru bilgilenmesini, yanlış bir işlemin olmadığını, altın bir kaplama veya malzemenin kullanılmadığını, kullanılan malzemenin herhangi bir yapı marketinde bulunabilen, altın sarısı renginde krom malzemeler olduğunu kamuoyuna duyurmak istiyorum"dedi.
 
Onarım sırasında valilik hizmet binasının tuvaletinde kullanılan malzemenin krom malzeme olduğuna dikkat çeken Vali Topaca, şunları söyledi:
 
"Bilindiği gibi krom ya gümüş renginde olur, ya da sarımtırak altına benzeyen bir renkte olur ve kataloglarda da bu aslında altın sarısı krom diye ifade edilir. Kocaeli’de kullanılan malzemede bu malzemedendir. Bu konuda bundan yaklaşık 5 yıl önce yapılan bir iştir. Bugün bunun gündeme taşınması ve haberleştirilmesi benim tarafımdan çok anlamlı bulunmamaktadır. Konu ile ilgili gerekli ihaleler yapıldıktan sonra gerek Sayıştay denetçileri tarafından gerek müfettişler tarafından o yıllara ilişkin, hesaplar denetlenmiş ve tenkit konusu dahi edilmemiştir. Bu konu ile ilgili olarak yine o dönem içerisinde bir isimsiz dilekçe üzerine Yargıtay Başsavcılığı tarafından bir inceleme başlatılmış, o inceleme neticesinde kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verilmiş, hukuken aslında kapanmış bir meseledir."
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER