Muhsin Yazıcıoğlu İçin Ankara'ya Yürüyecek

Sivas’ta faaliyet gösteren Yerel Yönetim Çalışanları Hak Sendikası (Yerel Hak-Sen) İl Başkanı Nuri Çayır, 2009 yılında Kahramanmaraş’ta meydana gelen helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi (BBP) merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin 7’nci ölüm yıldönümü nedeniyle Sivas’tan Ankara’ya yürüyecek.

Muhsin Yazıcıoğlu İçin Ankara'ya Yürüyecek
BBP eski Sivas Merkez İlçe Başkanı ve Yerel Hak-Sen Sivas İl Başkanı Nuri Çayır (48), kent meydanında basın açıklaması yaparak Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin ölüm yıldönümü nedeniyle Sivas’tan Ankara’ya yürüyeceğini ifade etti. Yanındakilerle birlikte ’Muhsin Yazıcıoğlu için adalet istiyoruz’ yazılı pankart açan Çayır, kazanın üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen olayın hala aydınlatılmadığını söyledi. Muhsin Yazıcıoğlu’nun kelimelerle ifade edilemeyeceğini belirten Çayır, "Delikanlılığa yeni adım attığımız yıllarda onun fikirleriyle tanıştık. Onun duruşunu, tavrını kendimize örnek aldık. Delikanlılığı, adamlığı ondan öğrendik. Şehit olduğuna imanımız tam olduğu için mekanının cennet olduğuna da şüphemiz yok. Bu yüzden onunla ilgili dualarımız cennetteki makamının daha yüksek, efendimize komşu olması için ve suikast olayının bir an önce aydınlanıp suçlularının cezalarını bulması yönünde. Bundan dolayıdır ki bu kutlu günde Türklerin bayramında Sivas’tan Ankara’ya Muhsin Başkan ve şehitlerimiz için ’Adalet istiyoruz’ adlı yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Bu ışık, gelecekte bu tür olayların yaşanmaması için tarih sayfaların yerini alacaktır" dedi.
 
Yürüyüşü tek başına gerçekleştireceğini belirten Çayır, "Buradan Yıldızeli’ne 47 kilometre yürüyeceğim. Orada dinleneceğim. Sabah 5’te de Akdağmadeni’ne yürüyeceğim. Orada da bir dinlenme yaptıktan sonra da Yozgat’a yürüyeceğim. Tabi sağlığımız el verirse yol boyunca yürüyeceğim, gece yürümeyeceğim. Sağlığımız el verirse devam edeceğiz. Yoksa Yozgat’tan araçla Ankara’ya, Ankara’dan da 40 kilometre kala Tacettin Dergahı’na doğru yürüyeceğiz. Buradaki amacımız bir ışık olmak, farkındalık yaratmak, konuyu kamuoyunda dillendirmektir. Hiçbir siyasi amacımız yoktur. Allah rızası için ve Muhsin başkana sadakatimiz ve vefamız için bunu yapıyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı ve başbakandan bu olayın aydınlatılmasını beklediklerini söyleyen Çayır, sırtına Türk bayrağı asarak elindeki pankartla Ankara’ya doğru yola çıktı.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER