'Milli Projelerimize Saldırdılar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eminönü’nde Ziraat Katılım Bankası’nın Genel Müdürlük binasıyla ilk şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

'Milli Projelerimize Saldırdılar'
"RAHATSIZ OLDULAR"
 
"Türkiye’deki huzur, istikrar ve güven ortamı, 78 milyon vatandaşın geleceğe ilişkin umutlarını artırıyor" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ancak bazıları bu ortamdan çok ciddi bir şekilde rahatsız oluyor. Bu ülkede yüksek faizden rant elde eden tefeciler var. Onlar rahatsız oldular. Kaos ortamından belirsizlikten, rant sağlayanlar vardı. Onlar rahatsız oldular. Gençlerin kanından, şehitlerimizin canından rant sağlayanlar vardı, huzur ortamından anlar da rahatsız oldular. Yeni Türkiye halkımızın ümidi olurken, bazılarının da kabusu haline geldi" dedi.
 
MİT’E SALDIRDILAR
 
"Allah vermesin, Türkiye’yi düşman işgal etse önce bu ülkenin milli kurumlarına, stratejik kuruluşlarına bunlar adeta saldırır hale geldiler" diyen Erdoğan, "Bunlar meslek edindiler bu durumu adeta. MİT’e, milli bankalarımıza, milli projelerimize saldırdılar. Gezi olaylarında ekonomiyi durdurma çağrısı yaptılar. Paralel ihanet çetesinin 17-25 Aralık darbe sürecinde hedef aldığı kurumlardan biri de kamu bankalarımızdı. Bilhassa Ziraat Bankamıza olmadık iftiralar, çamurlar attılar. Aynı şekilde Halk Bankasına bu çamurları attılar" diye konuştu.
 
FAİZSİZ BANKACILIK
 
Ziraat Bankasının tarihinin Türkiye’nin finans tarihi olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün faizsiz bankacılık alanında da Ziraat Katılım bankamızın açılış törenini yapıyoruz. Bankanın amacı, bu sektörün büyümesine katkı sağlamak olmalıdır. Faizsiz Bankacılık fonlarının ülkemize çekilmesi hedeflenmektedir. Faiz konusunda hassasiyeti olan vatandaşlarımıza katılım bankaları önemli bir hizmet sunuyor. Katılım bankacılığının sektörde yüzde 5 düzeyinde olan payını yüzde 20’ye çıkarmalıyız. Ben bu alanda sektörün içinde olanlara güveniyorum" dedi.
 
Erdoğan konuşmasının ardından Genel Müdürlük ve ilk şubenin açılışını dualar eşliğinde gerçekleştirdi.
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER