Menderes'te Kirlilik Eylemi

Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nde Vatan Partisi, Büyük Menderes Nehri’ndeki kirlenmeye dikkat çekmek ve kirliliğin önlenmesi için parti olarak geliştirdikleri projeyi açıklamak için eylem yaptı. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcıları Hasan Korkmazcan ile Hasan Atilla Uğur ile Aydın ve Denizli milletvekillerinin de katıldığı eylemde yaklaşık 300 kişi Sarayköy’de yürüdü, Menderes Nehri’nin kenarında açıklama yaptı.

Menderes'te Kirlilik Eylemi
 
Vatan Partisi, Büyük Menderes Nehri’ndeki kirliliğe dikkat çekmek için Geleceğimiz İçin Menderes Havzası Buluşması eylemi düzenledi. Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili adayı Hasan Korkmazcan, Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Adayı Hasan Atilla Uğur’un yanı sıra Aydın ve Denizli milletvekili adayları ile yaklaşık 300 partili Sarayköy İlçe Merkezi’nde toplandı. Parti ve Türk Bayrakları’yla Belediye Meydanı’na kadar yürüyen partililer "Büyük Menderes kirletilemez", "Mustafa Kemal’in askerleriyiz" ve Menderes Havzası vatandır. Kirletilemez" sloganları attı. Belediye Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde konuşan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli milletkvekili adayı Hasan Korkmazcan, Büyük Menderes nehri ve havzasının yıllardır süregelen ihmaller sonucu kirlendiğini belirterek, "Bu kirlilik sadece kimyasal evsel atıkların kirliliği değildir, bu rant düşkünlüğünün açgözlülüğün kirlettiği bir ülkenin pırıl pırıl ırmaklarının geldiği resimdir. Menderes ırmağına bakarak Türkiye’nin ne kadar kötü yönetildiğini görebilirsiniz. Bugün ise açgözlülük, rant düştünlüğü Menderes’in sadece suyunu değil toprağını, havasını ve iklimini zehirlemiştir. Bu zehirlenmeye bugün dur diyoruz" dedi.
 
Korkmazcan, sanayi ve şehir atıklarının arıtılmadan Menderes’e verilmesi sonucu arazilerin çoraklaştığını, 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Denizli’ye arıtma tesisi yapılmadığını, Sarayköy Tekkehamamlar Termal Sağlık Turizmi Bölgesi’nin iptal edilerek çiftçilerin haklarının çiğnendiğini ve bölgenin plansız enerji yatırımlarının çevreyi tahrip etmesine sessiz kalındığını belirtti. Parti olarak havzada bütüncül koruma, geliştirme ve kirliliğin önlenmesi projesini hayata geçireceklerini söyledi.
 
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın milletvekili adayı Hasan Atilla Uğur ise Büyük Menderes’i kirletenlerden hesap soracaklarını söyledi.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER