Memurlardan Vuvuzelalı Eylem

Sivas'ta Memur-Sen üyeleri, hükümetin memur maaşlarına 2012 yılı için önerdiği yüzde 3+3'lük zam önerisini, kent meydanında üzerine simit taktıkları vuvuzelaları çalarak protesto etti.

Memurlardan Vuvuzelalı Eylem

Memur-Sen üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, ellerinde vuvuzelalalarla alana geldi. Hükümetin kamu çalışanlarına önerdiği 2012 yılı için yüzde 3+3, 2013 yılı için yüzde 2+3'lük maaş zammını prosetto etti. Önerilen maaş zammı ile 50 simit alabileceklerini belirten memurlar. alanda dağıtılan simitleri de vuvuzelaların uç kısımlarına taktı. Memur-Sen üyeleri uzun süre vuvuzelaları üfleyerek teklifi protesto etti. Sendika üyelerinin bazıları ise, vuvuzelalarına taktıkları simitleri yedi. Sendika üyeleri üzerinde 'Yüzde 50 verdi Erbakan sıra sende Erdoğan', '50 simit parası zam aldık sabah akşam yiyin gari', '3+3'ü al da başına çal, sandıkta görüşürüz' yazılı dövizler de taşıdı.

Önerilen maaş zammının komik olduğunu belirten Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Anlı, "Teklif değişmezse sendikal haklarımızı kullanarak gücümüzü göstereceğiz" dedi. Grup, açıklamanın ardından da kısa bir süre daha vuvuzela çalarak cadede yürüdükten sonra dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2012, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER