Manisa'nın Tek Kadın 'Şahin'i

Manisa’da ’Şahinler’ olarak bilinen motosikletli trafik ekibinde görev alan 37 yaşındaki Nimet Erbayındır kentte ilgi odağı oldu.

Manisa'nın Tek Kadın 'Şahin'i
 
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ’Şahin’ ekiplerinde kadın motosikletli trafik polisi de görev yapmaya başladı. Manisa’daki tek kadın ’şahini’ olarak dikkat çeken Nimet Erbayındır, Manisa sokaklarında vatandaşların meraklı bakışları arasında görevini yapıyor. 15 yılllık polis olduğunu belirten 37 yaşındaki Nimet Erbayındır, daha önce görev yaptığı Antalya ilinde 9 yıl boyunca motosiklet üzerinde Yunus polisi olarak görev yaptığını anlattı. Manisa’ya 1 ay önce tayininin çıktığını ifade eden Erbayındır, kendisini motosikletiyle görenlerin dönüp bir daha baktığını söyledi. Erbayındır şöyle dedi:
 
"Görevimi severek yapıyorum. Beni motosiklet üzerinde görenler şaşırıyor. Özellikle kadın sürücüler motosiklet üzerinde bir kadın polisi görünce hoşuna gidiyor. Vatandaşlara hizmet etmek için yollardayım. Manisalı vatandaşların trafik kurallarına uymalarını ve trafik kuralları konusunda dikkatli olmalarını istiyorum."
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER