Lüks Evleri Soyup Tatil Yaptılar

Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki lüks bir evden çelik kasa çaldıkları öne sülen akraba 2’si kadın 5 kişi adliyeye sevk edildi. Çok sayıda suçtan kayıtları bulunan şüphelilerin bir çok ilde lüks evlerden hırsızlık olaylarına karıştıkları, elde ettikleri parayla da tatil yaptıkları ortaya çıktı.

Lüks Evleri Soyup Tatil Yaptılar

Marmaris İlçesi’nde geçen Perşembe günü Sarıana Mahallesi 16 Sokak’ta bulunan Serkan Öztürk’e ait lüks villaya giren hırsızlar, 50 kilo ağırlığındaki çelik kasayı alarak otomobille kayıplara karıştı. Şikayet üzerine polis, mahalle ve ilçenin çeşitli noktalarında bulunan Mobese kamerasını incelemeye aldı. 2'si kadın toplam 5 kişinin 06 GV 875 plakalı otomobille hırsızlığı yaptığı tespit edildi. Polis, bunun üzerine jandarmayla temasa geçti.  Jandarma, Marmaris-Muğla karayolunda, otomobili park halinde buldu. Ormanlık alana giren jandarma 5 kişiyi çelik kasayı balta, keski ve tornavida ile açmaya çalışırken yakaladı. Jandarma tarafından gözaltına alınan 25 yaşındaki G.K. ileaynı yaştaki eşi M.K., kız kardeşi 24 yaşındaki A.K. ile eşi C.K. ve M.K.’nin kardeşi 17 yaşındaki A.K. açamadıkları çelik kasayla Marmaris Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne teslim edildi.

Emniyette kimlik sorgulamasından geçirilen zanlılardan G.K.’nin 31, kocası M.K.’nın 18, kız kardeşi A.K.’nin 30 ve kocasının kardeşi A.K.’nin de 17 ayrı suçtan kayıtlarının olduğu ortaya çıktı. Suç kaydı bulunmayan C.K.’ya ait 06 GV 875 plakalı otomobille, şüphelilerin İzmir, Bodrum, Isparta, Eskişehir, Balıkesir, Gümüşhane, Van, Aydın, Afyon, Şanlıurfa, Gaziantep, Mersin ve Didim’deki lüks evlerden hırsızlık olaylarına karıştıkları tespit edilen beş kişinin elde ettikleri parayla lüks yerlerde eğlenip tatil yaptıkları da belirlendi.

Poliste ifadeleri alınan beş kişi suçlamaları kabul etmedi. Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen yaşı küçük A.K. ile diğer 4 kişi sorguları tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Polis, kasa içinde 20 bin liralık ziynet eşyası ve çeşitli miktarlardaki çeklerle tapuları Serkan Öztürk’e teslim etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER