Latin Amerikalı Hırsızlar Tutuklandı

Konya’da lastiğini patlattıkları otomobilde oturan emlakçının kucağındaki, içinde 140 bin lira olan çantayı alıp kaçan ve Eskişehir’de yakalanan Latin Amerikalı 1’i kadın 3 kişi tutuklandı.  

Latin Amerikalı Hırsızlar Tutuklandı
Olay, geçen pazartesi günü merkez Meram İlçesi’nde bulunan bir banka şubesinin önünde meydana geldi. Emlakçı B.Y. iddiaya göre, elinde para dolu çantayla bankadan çıkıp otomobile bindi. B.Y. otomobilde oturup, evi alım- satımı yapan 3 kişiyi beklediği sırada, iddiaya göre kendisini bankadan itibaren takip eden 1’i kadın 3 kişi, otomobilin önüne çivili tahta yerleştirdi. Otomobil hareket ettiğinde ise tahtanın üzerinden geçen lastik patladı. Durumdan şüphelenen B.Y. ve yanındaki 3 kişi, araçtan inip hızlı bir şekilde aracın lastiğini değiştirip, evin satışını gerçekleştirmek için notere gitti. 3 kişi notere girerken B.Y. de içinde para olan çantayla otomobilde bekledi.
 
Bu sırada şüphelilerden kadın olanı B.Y.’ye eliyle lastiği gösterdi. B.Y. önce ilgilenmeyip kapıyı açmadı. Kadının ısrarlı olarak gösterip konuşması üzerine  B.Y. kapıyı açıp, otomobilden inmeden eğilerek lastiğe bakmak istedi. Bu sırada erkek şüphelilerden biri diğer kapıyı açıp, B.Y.’nin kucağındaki içinde 140 bin lira olan çantayı aldı ve kadınla birlikte kendilerini bekleyen diğer şüphelinin kullandığı otomobile binerek kaçtı. B.Y. hemen 155’i arayarak durumu polise bildirdi. 
 
POLİSİ ATLATMAYA ÇALIŞTILAR
 
Harekete geçen Konya Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri şüphelilerin kaçtığı otomobili olay yerinden 3 kilometre ileride terk edilmiş olarak buldu. Çevre de araştırmalarını yoğunlaştıran polis, şüphelilerin taksiyle şehirlerarası otobüs terminaline gittiğini ve   İstanbul’a giden otobüsten bilet aldıklarını saptadı. Ancak şüphelilerin bilet aldıkları otobüse binmeyip, o otobüsten 1 saat önce hareket eden ve Bursa’ya giden otobüse bilet almadan bindiklerini belirledi. Bunun üzerine polis, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne haber verdi. 1 kadın 3 kişi,  para dolu çantayla birlikte Eskişehir’de polis tarafından yakalandı.
 
LATİN AMERİKALI OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI
 
Konya Eminyet Müdürlüğü’ne getiren 52 yaşındaki kadın şüpheli B.D.P.C.’nin Kolombiya, 49 yaşındaki S.A.C.R.’nin Venezuela, 53 yaşındaki C.R.M.’nin ise Meksikalı olduğunu ortaya çıktı. Para da emlakçıya teslim edildi.
 
İSTANBUL’DA BARDA TANIŞMIŞLAR
 
Latin Amerikalı 3 şüphelinin İstanbul’da bir barda tanıştıkları Konya’ya otobüsle gelip sahte pasaportla otomobil kiralayarak banka önlerinde bekleyip hırsızlık yaptıkları anlaşıldı. 3 aydır Türkiye’de bulunan şüphelilerin, ifadelerinde ’’Daha önce farklı şehirlerde de hırsızlık yaptık. Ama yakalanmadık. Konya polisi çok uyanık çıktı yakalandık’’ dedikleri öne sürüldü. 
 
3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER