Kuzey ve İç Kesimlerde Sağanak Bekleniyor

Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu hava hüküm sürüyor. Kuzey ve iç kesimlerinde aralıklarla kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor.

Kuzey ve İç Kesimlerde Sağanak Bekleniyor

 

Meteoroloji, kuvvetli yağış beklenen bölgelerde vatandaşları ve ilgilileri ani sel, su baskını, yıldırım gibi olaylara karşı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce(MGM) yapılan değerlendirmeye göre bugün; ülke genelinde parçalıve çok bulutlu hava görülecek. Kuzey ve iç kesimlerinde, aralıklı, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olacağı, akşam saatlerine kadar da Güneydoğu Anadolu Bölgesi genelinde toz taşınımı görüleceği ifade ediliyor. MGM, kuvvetli yağış beklenen bölgelerde vatandaşları ve ilgilileri ani sel, su baskını, yıldırım gibi olaylara karşı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi konusunda uyardı.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Türkiye genelinde sıcaklık mevsim normalleri civarında seyrederken, güney kesimlerde yer yer mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2012, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER