Kuşadası Teröre Karşı Tek Vücut

Ankara’da geçen 13 Mart’ta meydana gelen bombalı terör saldırısı, Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde düzenlenen yürüyüşle kınandı.

Kuşadası Teröre Karşı Tek Vücut
CHP Kuşadası İlçe Teşkilatı’nın öncülüğünde Kısmet Otel Kavşağı’nda bir araya gelen, CHP’li Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi, Türk bayrakları ve üzerinde terörü kınayan sloganların bulunduğu dövizlerle yürüyüşe geçti. Yol boyunca terörü lanetleyen sloganlar atan grup, İsmail Cem Dostluk Meydanı’nda terör saldırılarında yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu.
 
CHP Kuşadası İlçe Başkanı Avukat Nail Özazman buradaki konuşmasında terörün bir insanlık suçu olduğunu söyledi. Özazman, hükümetin uyguladığı politikaların Türkiye’yi terör saldırılarına açık bir coğrafyaya dönüştürdüğünü belirterek, "Bu kadar terör saldırısı ve katliam Suriye’de, Irak’ta bile olmuyor. AKP’nin uygulanmış olduğu iç ve dış politika, Türkiye’yi her türlü terör saldırısına açık bir coğrafyaya dönüştürmüştür. Suriye politikası ve terörle müzakere süreci, ortaya çıkan tablonun temel nedenidir. AKP İktidarının, çok uluslu terör örgütlerine sınır kapılarını açması, onlara her türlü desteği vermesi, etnik ve mezhepsel ayrışma temelinde siyaset izlemesi, çözüm süreci adı altında kamuoyunu oyalayarak terörle mücadele etmek yerine terörün varlığından siyasi rant elde etmek istemesi, bugün ülkemizde insanların katledilmesine yol açmaktadır" diye konuştu.
 
Saldırıların güvenlik ve istihbarat zaafını ortaya çıkardığını vurgulayan Özazman, şöyle devam etti:
 
"AKP Hükümeti’nin terör eylemlerinden hemen sonra güvenlik zirvesi yapmada, sosyal medyayı engelleme ve yayın yasağı koymada başarılı olduğu için terörle mücadelede de kendilerini başarılı saymaktadır. Çağdaş Cumhuriyet’in başkenti Ankara’yı bombaların patladığı bir Ortadoğu başkenti yapmayı başardılar. Teröristlerin eylemlerden sonra değil, eylemleri gerçekleştirmeden önce yakalanmalarını bekliyoruz. Bu ve benzeri saldırıların sonuçları kadar, nedenleri de sorgulanmalıdır. Siyasi iktidarın ya başkanlık ya kaos anlayışı doğrultusunda başlatmış olduğu içeride savaş, dışarıda savaş politikası, Türkiye’yi böylesi saldırı ve katliamların hedefi haline getirmiştir."
 
Konuşmaların ardından yürüyüşe katılan kalabalık, Atatürk Anıtı’nda şehitler için saygı duruşunda bulunup, tekrar İstiklal Marşı’ını okuduktan sonra dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER