'Kredi Kartı Borcundan Paçamı Zor Kurtardım'

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Selimiye Camii altında bulunan Arasta Çarşı’nda esnafların ’Kubbealtı duasına’ katılarak, "İşte ticareti üslubuyla yapmak lazım. O kredi kartlarına da sakın boğulmayın. Ben bir kez boğuldum zor kurtardım paçamı. Sakın ha boğulmayın. Onlar mutlaka alırlar o parayı" dedi.

'Kredi Kartı Borcundan Paçamı Zor Kurtardım'
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Arasta Çarşısı’nda esnafın Osmanlı döneminde yaptığı ‘Kubbealtı duası’ geleneğinin tekrarlandığı programa katıldı. Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birlik Başkanı Emin İnağ ve çarşı esnafı tarafından karşılanan Vali Şahin, esnaf ile sohbet etti. Vali Şahin, programa sponsor olan Türkiye Ekonomi Bankası Edirne Şube Müdürü Kamuran Ergüner’in konuşma yapmak istememesi üzerine "Kameralardan kaçma, onlar insanı yüceltir hem de batırır" diye espri yapınca gülüşmelere neden oldu.
 
VALİ: PARANIN KOKUSUNU DUYDULAR MI, KOŞARLAR
 
Bankaların ’Paranın kokusunu’ alınca koşarak geldiklerini anlatan Vali Şahin, şöyle devam etti:
 
"Ticaret olduğu için zaten bankalar var. Zaten ticaretin olmadığı yerde bankayı bulamazsın. Onlar ’paranın kokusunu’ duydular mı, koşarlar. Paranın kokusu senden, benden önce gelir onlara. Onlar onu bildikleri için koşarak gelirler. Bir yerde ne kadar banka, anonim şirket varsa, o yerin ekonomisi o denli gelişiyor demektir. Tabii ki bu cümlelerden çok şey çıkaracaklar (gazetecileri kastederek) arkadaşlar. Varsın çıkarsınlar, ben bildiğimi söylemekten kaçınan biri değilim. Ama şu bir gerçek ki ’Edirne’ denilince ’Selimiye’, ’Tarım, turizm, ticaret derler" diye konuştu.
 
"PAÇAMI ZOR KURTARDIM"
 
Esnafa ekonomik uyarılarda bulunurken, bir dönem kredi kartı borcu nedeniyle güçlük ile karşılaştığını anlatan Vali Şahin, "Bir kez boğuldum, zor kurtardım paçamı" dedikten sonra şöyle konuştu:
 
"Ticareti üslubuyla yapmak lazım. O kredi kartlarına da sakın boğulmayın. Ben bir kez boğuldum zor kurtardım paçamı. Sakın ha boğulmayın. Onlar mutlaka alırlar o parayı. O para mutlaka geri döner. Geri döner ama sizden dönsün, çoluk çocuğunuzdan dönmesin. O vesileyle usturupla adım adım hareket edin. Merdivenin ilk basamağı varken, son basamağına adım atmak isteyenler, mutlaka tepe taklak gelirler. Ekonomide de yavaş yavaş yücelenler, hep basamak gösterirler. Ben ekonomi okumadım ancak kendi evimin ekonomisinden sorumluyum. Ama bu arada tabi ilin ekonomisinin gidişatının daha iyi olması için gayret sarf etmeliyim."
 
Konuşmaların ardından esnafla birlikte duaya eşlik eden Vali Şahin, Arasta Çarşısı’ndan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER