Kredi Çektiren Telefon Dolandırıcıları Yakalandı

Bahçelievler’de kendilerini polis olarak tanıtıp, telefonla aradıkları bir ev kadının 5 bin lirasını çalan daha sonra “Bu yeterli değil” diyerek bankadan 66 bin lira kredi çektiren 3 kişi polis tarafından yakalandı. Banka personelinin mağdur kadına yaptığı uyarı sonucu parayı alamayan şüphelilerin daha önceden Mersin ve Mardin’de benzer şekilde dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Kredi Çektiren Telefon Dolandırıcıları Yakalandı
Bahçelievler’de bir banka şubesine gelen ev kadını Aysun Y. (48) kredi başvurusunda bulundu. 66 bin lira kredi çeken Aysun Y.’nin durumundan şüphelenen banka personeli polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri Aysun Y.’nin parayı göndermesini engeleyerek dolandırılmak üzere olduğunu anlattı. Güçlükle ikna edilebilen kadının bir gün önce 5 bin lira parayı şüphelilere verdiği öğrenildi.
 
3 KİŞİYİ DOLANDIRDIKLARI ORTAYA ÇIKTI 
 
Polis tarafından olayla ilgili yapılan tahkikat sonucu şüphelilerin parayı çekmeye geldikleri PTT şubesinde güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri bulundu. Polis bu eşkal bilgilerini kullanarak şüphelileri bir başka banka şubesinde gözaltına aldı. Şüpheliler Ayhan T. (36), Yusuf T. (31) ve Adem D. (36) Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulandı. Polis şüphelilerin daha önceden Mersin ve Mardin illerinde benzer dolandırıcılık olayları gerçekleştirdiğini tespit etti.
 
TUTUKLANDILAR
 
Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler Ayhan T., Yusuf T. ve Adem D. çıkarıldıkları mahkemede tutuklandılar.
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER