Kovanları Bulana 2 Bin TL Ödül

İzmir’in Çiğli İlçesi’nde açık arazide bulunan 69 arı kovanı çalınan Sezgin Çalık, bulana 2 bin lira ödül vereceğini söyledi.

Kovanları Bulana 2 Bin TL Ödül
Sasalı Mahallesi’ndeki açık arazide bulunan 72 arı kovanından 69’unun çalındığını belirten 40 yaşındaki Sezgin Çalık, jandarmaya ihbarda bulunup şikayetçi oldu. İzmir’de 17 yıldır gezgin arıcılık yaptığını, bir ay önce de İlçe Tarım Müdürlüğü’nden izin alarak Sasalı Muhtarlığı’nın kendisine gösterdiği araziye 72 sandık arı kovanı yerleştirdiğini kaydeden Çalık, "Araziye son olarak geçen 31 Mayıs’ta geldim ve kovanlar yerindeydi. Ancak dün ağabeyim arılara bakmaya gelince, kovanların yerinde olmadığını görmüş, beni aradı. Kovanların çalındığını anlayınca ben de jandarmaya giderek şikayetçi oldum" dedi.
 
BULANA ÖDÜL VERECEK
 
Kovanları çalan kişi ya da kişilere seslenen Çalık, "Bu olay umarım kimsenin başına gelmez. Beyaz ve mavi sandık olarak 69 arı kovanım çalındı. Yaklaşık 32 bin liralık zararım var. Ben gezgin arıcıyım, sigortamız da yoktu. Bu arı kovanlarının gideceği yerler bellidir, arıcılık yapan arkadaşlar şüphelendikleri bir durumda güvenlik güçlerine bildirsinler. Kovanlarımı bulana 2 bin lira ödül vereceğim" diye konuştu. Jandarmanın arı kovanı hırsızlığıyla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER