Körler Derneğini Panikletti

Samsun Altınokta Körler Derneği Başkanı Aynur Yiğit, cadde üzerinde 1 lira ile çalışan hassas kantarlarının soyulduğunu ihbar etti. İçerisindeki bozuk paraların olmadığını ifade eden Yiğit’in ihbarı üzerine inceleme yapan polis, paraları makinenin alt kısmında başka bir alana düştüğünü tespit etti. Bulunan paralar, dernek yönetimine teslim edildi.

Körler Derneğini Panikletti
 
Samsun Altınokta Körler Derneği Başkanı Aynur Yiğit, İlkadım İlçesi İstiklal Caddesi üzerinde bulunan ve 1 lira ile çalışan hassas kantarlarındaki paraları almak için makinenin yanına gitti. Bozuk paraların biriktiği alanda para olmadığını fark eden Yiğit, çalınmış olabileceğini düşünerek polise başvurdu. Olay yerine gelen polis, makine üzerinde inceleme yaptı. Aynur Yiğit’in de ifadesini alan ekipler, hassas kantardaki bozuk paraların biriktiği kumbaranın cihaza tam yerleşmediği için paraların da cihaz içinde başka bir alana biriktiğini tespit etti. Alınan paralar dernek yönetimine teslim edildi.
 
Altınokta Körler Derneği Samsun Şube Başkanı Aynur Yiğit, paralarının bulunmasına çok sevindiğini belirterek, "Bu para bizim derneğimizin elektrik, su ve doğalgaz gibi diğer giderlerimizi karşılıyordu. Biz de zaman zaman biriken bu paraları makineden alıyoruz. Bugün arkadaşlarımızla gittiğimizde cihazda para olmadığın farkettik. Durumu hemen polise bildirdik. Ekipler yaptıkları incelemede paranın cihaz içindeki başka bir alanda biriktiğini tespit etti. Çalınmadığını öğrendiğimiz de çok mutlu olduk" dedi.
 
 
 
FOTOĞRAFLI
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER