Köpekler Birincilik İçin Yarıştı

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde düzenlenen 6’ncı Antalya Ulusal Irk Standartları Yarışması’nda köpekler birinci olabilmek için yarıştı.

Köpekler Birincilik İçin Yarıştı
Türkiye Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından Kemer Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen 6’ncı Antalya Ulusal Irk Standartları Yarışması, Kiriş Mahallesi’ndeki Limak Limra Park Otel’de yapıldı. Yarışmaya, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 25 farklı ırkta 234 köpek katıldı. Köpeklerin; kuyruğu ve kulağı, yürürken başını nasıl taşıdığı, bacaklarının durumu ve ırklarının saflığı açısından değerlendirildiği yarışmanın sonunda Cüneyt Akar’ın yetiştiriciliğini yaptığı ’Bex’ adlı 15 aylık Alabay ırkı köpek birinci olurken, Natalia Serikova’nın yetiştirdiği 5 yaşındaki ’İton’ adlı Chihuahua ırkı köpek ikinci, Angineska Onuk’un yetiştirdiği 3 yaşındaki ’Rosanegra’ adlı Yorkshire Terrier ırkı köpek ise üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren köpekler ve sahiplerine kupa ve madalya verildi.
 
KIF Başkanı Ümit Özkanal, amaçlarının önce yerli köpek ırklarını dünyaya tanıtmak ve Türkiye’de köpek yetiştiriciliği konusunda insanları bilgilendirmek olduğunu belirterek, "Bunun için çeşitli seminerler düzenleyerek, yurtdışından köpek ırkı uzmanları getiriyoruz. Bugün ulusal bir yarışma yapıyoruz. Yarın ise Uluslararası Irk Standartları Yarışması düzenleyeceğiz. Yarın da 234 köpek katılacak. Yarınki yarışmaya Rusya, Ukrayna, Yunanistan ve Macaristan’dan köpekler gelecek" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER