Konya'dan Suriye Türkmenlerine Yardım

İstanbul’da faaliyet gösteren Konya dernekleri, Kızılay aracılığıyla Suriye Türkmenlerine insani yardım malzemesi gönderdi. Konya derneklerinin yöneticileri Kızılay’ın Tuzla’daki Lojistik Merkezi’nde yardım malzemelerinin TIR’lara yüklenmesine bizzat eşlik etti.

Konya'dan Suriye Türkmenlerine Yardım
İstanbul Konyalılar Dernek Başkanı Kudret Fikirli, masum insanların mağdur durumda olduğunu hatırlatarak, "Buradaki Konya Dernekleri olarak bu konuda duyarlılık taşıyoruz. Suriye’deki Türkmen kardeşlerimiz için İstanbul’daki Konyalı hemşehrilerimizden yardım talep ettik. Sağ olsunlar onlar da desteklerini verdiler" dedi.
 
İstanbul’dan 2 TIR Konya’dan da 1 yardım TIR’ı gönderdiklerini söyleyen Fikirli, "Bu kampanyada 3 TIR göndermiş oluyoruz. 2014 yılında Irak Türkmenlerine yönelik böyle bir kampanyamız olmuştu" diye konuştu.
 
TÜM DERNEKLER KATILDI
 
Konya Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Büyükdede de ,"İstanbul’da 83 Konya derneğimiz var. 12 tane de Konya menşeli Rumeli derneklerimiz var. Artı Karaman derneklerimizle beraber, bu çalışmayı yaptık" dedi.
 
SAVAŞLAR BİTSİN TEMENNİSİ
 
"Allah devletimize milletimize zeval vermesin" diyen İstanbul Konyalılar Vakfı Başkanı Mustafa Birim de Ortadoğu’daki savaşların tümünün biran önce bitmesini temenni ettiğini söyledi.
 
240 BİN TL’LİK İNSANİ YARDIM MALZEMESİ
 
Konyalılar Derneği, İstanbul Konyalılar Vakfı ve KONSİAD önderliğinde Şubat ayında başlatılan yardım kampanyası kapsamında 240 bin TL tutarındaki kuru gıda, konserve, iç ve dış giyim, battaniye, çocuk maması, çocuk bezi gibi insani yardım malzemeleri, Suriye Türkmenlerinin ihtiyaçlarında kullanmak üzere Türk Kızılayı’na teslim edildi.
 
2 TIR dolusu yardım, Tuzla Akfırat’da bulunan Türk Kızılayı Lojistik Merkezi’nden yola çıktı.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER