Komşuda O Askerler Aranıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele baskın düzenleyen, 2 polisi şehit ederek kaçan ve halen aranan darbeci askerlerden bazılarının dün Yunanistan’ın Psemiros Adası’na çıktığı iddiası, komşuyu alarma geçirdi. Adada bir gün önce asker ve polisle başlayan aramaların, bugün de özel kuvvet askerleriyle sürdürüldüğü duyuruldu.

Komşuda O Askerler Aranıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele baskın düzenleyip, iki polisi şehit ettikten sonra kayıplara karışan bir grup darbeci askerin, geçen çarşamba günü sabahı, Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne 5 mil mesafadaki Psemiros Adası’na çıktığı iddiası, Yunan ordusunu alarma geçirdi. Psemiros’ta ilk olarak bir çobanın askerleri gördüğünü söylemesi üzerine başlayan hareketlilik, bugün de devam etti. Bugün, adada pansiyon ve restoran işleten İrene Kechagia’nın "Askeri kıyafetli bir düzineye yakın ve silahlı Türk askerini gördüğünü" söylemesi üzerine bölgeye helikopterle adaya özel kuvvet askerlerinin taşındığı ifade edildi.
 
Yunanistan’da yayın yapan ’www.in.gr’ adlı haber sitesinin haberine; turistlerin şaşkın bakışları arasında adanın 6 farklı noktasına inen Yunan askerleri, 30’a yakın küçük adacık ve kayalıklarda bulunan mağaraları didik didik aramaya başladı.
 
Psemiros’e 2 mil mesafade devriye gezen Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı 702 nolu 90 metre uzunluğunda ve 80 personelin görev yaptığı ’Güven’ isimli arama kurtarma gemisinin, Yunan adasındaki gelişmeleri takip ettiği görüldü.
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER