Kocaeli Fuarı Açıldı

Kocaeli'de 49 yıl önce sanayi fuarı olarak açıldıktan sonra giderek bu özelliğini kaybeden, son yıllarda eğlence ağırlıklı etkinliklerin yapıldığı merkeze dönüşen ’Kocaeli Fuarı’ dün akşam açıldı. Daha önce girişi ücretli olan fuara bu yıl ücret ödemeden girebilecek. halka açık ’Güneş Sahnesi’nin ilk konuk sanatçısı da Zara oldu.

Kocaeli Fuarı Açıldı
Dün akşam yapılan açılışa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Tahir Büyükakın ile porotokol ve çok sayıda kişi katıldı. Birkaç gün uzak kaldığında Kocaeli’ni özlediğini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ilin sahil düzenlemesi yapıldıktan sonra daha güzel bir kent haline geldiğini, çocukluk yıllarında ’sanayi fuarının’ ilerleyen yıllarda eğlence fuarına dönüştüğünü anlattı. Bakan Işık, fuar alanının 1990’lı yıllarda ’Olaylı’; neredeyse adli olay olmayan hafta olmadığını belirtirken, "Artık o olaylar kalmadı. Gönül rahatsığıyla herkes ailesiyle birlikte buraya gelip gezebiliyor. Ancak, artık yeniden sanayi fuarı konusunda çalışma yapmamız lazım. Ekim ayında ilk kez Uluslararası fuar yapacağız" dedi.  
 
Fuar açılışıyla birlikte buradaki Kocaeli Meslek Edindirme Kursları’nın sergileri de açıldı. Fuarı gezerken Bakan Fikrı Işık genç bir kızla masa tenisi de oynadı. Bu yıl ziyaretçilerin ücretsiz gireceği fuarda, halka açık Güneş Sahnesi’nde her Çarşamba akşamı ünlü sanatçılar konser verecek. Halka açık ilk konseri de dün gece Zara verdi. Zara’nın konserini 5 binden fazla kişi izledi.
 
Burada Ramazan ayında da özel programlar gerçekleştirilecek. Ayrıca bu yıl Büyükşehir ile İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Pişmaniye Festivali de 13-14 Haziran tarihleri arasında fuar alanında gerçekleştirilecek.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER