Kerimov'un Yüzen Sarayı Bodrum'da

Muğla’nın Bodrum İlçesi, dünyanın sayılı zengin işadamlarından Rus milyarder Süleyman Kerimov’un 90 metrelik dev yatı ’ICE’ a ev sahipliği yaptı. Bodrum Limanı’na giremeyen dev yata, bugün öğle saatlerinde botlarla yiyecek ikmali yapıldı.

Kerimov'un Yüzen Sarayı Bodrum'da
Dağıstan asıllı, 12 milyar dolarlık servetiyle dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Rus işadamı 48 yaşındaki Süleyman Kerimov’un 90 metre uzunluğundaki, üzerinde helikopteri ve yüzme havuzları bulunan İngiliz bayraklı ’ICE’ adlı yatı bugün öğle saatlerinde Bodrum’a geldi. Yunanistan’ın Rodos Adası’ndan gelen ve büyüklüğü nedeniyle Bodrum Limanı’na giremeyen, üzerindeki helikopterle dikkat çeken süper lüks motor yat, Bodrum Kalesi’ne 1 mil açıkta Kara Ada önlerinde demirlemek zorunda kaldı.
 
KENDİSİ VE EŞİ UÇAKLA GELECEK
 
Yaşam tarzıyla Rusya’da adından sıkça söz ettiren Kerimov’un, eşi Firuza Kerimov ile birlikte birkaç gün içerisinde özel jet ile önce Milas-Bodrum Havalimanı’na, ardından helikopter ile yata geleceği belirtildi. Güllük Körfezi’nde de yaklaşık 300 milyon dolarlık yatırım yaparak bin 500 yataklı tatil köyü kurmak istediği, 200 dönümlük araziyi satın almak üzere olduğu bilinen Kerimov’un, tatilini yine Güllük ve Gökova Körfezi’nde sürdürdükten sonra Yunanistan’ın Mikanos adasına geçeceği kaydedildi.
 
Yatın personeli bot ile yatın etrafında sık sık dolaşarak güvenlik önlemi aldı. Turistler, süper lüks yatın önünde bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi, günübirlik turdan dönen tekneler ise yatın yanından geçti.
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2014, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER