'Kazdıkları Kuyuya Düşecekler'

Kütahya’nın Simav İlçesi’nde, 150 yataklı Devlet Hastanesi’nin temelini Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu attı.

'Kazdıkları Kuyuya Düşecekler'
 
İlçenin Fuar alanında 31 bin metrekarelik alan üzerine inşasına başlanan 150 yataklı Simav Devlet Hastanesi’nin temel atma töreninde vatandaşlara seslenen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu muhalefetin milli iradenin karşısında duramayacağını söyledi. Muhalefet partilerinin AK Parti’ye tuzak kurduğunu iddia eden Bakan Müezzinoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sağ olduğu sürece, bu millet de bizimle beraber yürüdüğü sürece bilsinler ki, milli irade o tuzak kuranları ezip geçecektir. O tuzağa onlar düşecektir" dedi. "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü ilk defa 23 Nisan 1920 de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin alnına yazan Mustafa Kemal Atatürk’ün bir cümle daha söylediğine vurgu yapan Bakan Müezzinoğlu, "O Atatürk’ten geçinenlere söylüyorum. Atatürk’ün gölgesine yan gelip de yatanlara söylüyorum. Atatürk’ü kullananlara söylüyorum. 2 tane temel cümle var. Bunlardan birisi Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir, ikincisi bu millete muasır medeniyet seviyesinin üzerinde yer yakışır diyor. O yere Atatürk’ün gölgesine yan gelip de yatarak ulaşılmaz. Milletle beraber yürümek gerekir" dedi.
 
Muhalefet partilerinin millete yalan söylediği iddiasında bulunan Bakan Müezzinoğlu, "Keşke doğruları söyleseler, keşke iftira atmasalar. Keşke dedikodu yapmasalar. Keşke kuyu kazmasalar. Keşke engel olmasalar. Doğruyu, iyiyi, güzeli konuşsalar. Ne yazık ki doğruyu konuşmuyorlar. İyiyi güzeli konuşmuyorlar. Engel oluyorlar, engel" diye konuştu.
 
Sağlık alanında, eğitimde, ulaşım da hava alanlarında Türkiye’yi dünya ile yarışan bir ülke haline getirdiklerini dile getiren Bakan Müezzinoğlu, "Bakınız artık milli tankımızı yapıyoruz. İnsansız uçan hava aracımızı yapıyoruz. Sağlık Bakanlığı olarak biz milli aşımızı yapıyoruz. Kan ürünü ilaçlarımızı yapıyoruz. Şehir hastanelerimizi yapıyoruz. Evet, onlar konuşacak, biz yapacağız. Onlar engel olacak, biz koşturacağız" dedi.
 
İktidara geldiklerinde birileri gibi 3 yılda kaçıp gitmediklerini söyleyen Müezzinoğlu, "Almanya’yı örnek gösteren değil, Almanya’nın örnek aldığı, İngiltere’yi örnek gösteren değil, İngiltere’nin örnek aldığı, gıpta ile baktığı bir Türkiye’yi milletle beraber biz yapacağız" dedi. Bakan Müezzinoğlu’nun belirlenen tarihten 4 yıl sonra temelini attığı Simav’ın 150 yataklı Devlet Hastanesinin temel atma töreninde Endüstri Meslek Lisesi Folklor Ekibi’nin gösterisi beğeni topladı. Bakan Müezzinoğlu’nun konuşmalarına vatandaşlar ellerinde bayrakları sallayarak ve alkışlarıyla destek verdi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER